Igazán túlfűtött lesz a tél a kriptopiacon, a legismertebb valuták folyamatosan árfolyamrekordokat döntenek. A kérdés, hogy a Bitcoin vagy az altcoinok futnak-e nagyobbat.
Alig telt el egy hónap, mióta kollégánk, Galavits Patrik nem bírt tovább ellenállni a kriptopiac hívásának és bevásárolt Ethereumból, de máris 25 százalékkal többet ér a befektetése. Nem véletlen, hogy úgy tervezi: ezentúl havi rendszerességgel fog vásárolgatni. A Bitcoin mögötti második legnagyobb és legismertebb valuta ugyanis
4700 dollár fölötti árfolyammal új történelmi csúcsra futott, és ugyan a nagy csúcsok után mindig várható némi korrekció, nem látni, mi szabna gátat a további drágulásnak.
Szorgosan érkeznek mögötte a trónkövetelők is. A piac folyamatosan vizsgálja, mi lehet az Ethereum-gyilkos valuta, ami letaszítja trónjáról Vitalik Buterin teremtményét. Eddig minden próbálkozó elbukott és az Ethereum maradt az altcoinok királya, ám a Solana most rangsor alapján igazán közel került.
A Solana 260 dollár környékén állított be új rekordot, és a negyedik legnagyobb valuta lett,
ám piaci kapitalizációra még jócskán elmarad a nagytestvértől: míg az Ethereum 557 milliárd dolláron áll, a Solana mindössze 73 milliárddal kullog mögötte. A Bitcoin is történelmi csúcsa közelében ingadozik, 66 ezer dollár fölött. A legtöbb szakértő és elemzőház már nagyjából egyetért abban, hogy az idei negyedév további emelkedéseket hozhat, a kérdés, hogy a Bitcoin vagy a mögötte sorakozó altcoinok futnak-e nagyobbat.
Az okokat itt foglaltuk össze bővebben, és nem is nagyon változtak azóta a dolgok. A valuták társadalmi és üzleti elfogadottsága egyre javul, kisbefektetők tömegei férnek hozzá egyszerűen az eszközökhöz, az intézményi befektetők bizalma egyre nagyobb az ágazatban, és jó ideig velünk marad még az alacsony kamatok és a hozamsivatag kora. A Fed nemrég bejelentette a taperinget, azaz a pénznyomda lassú, fokozatos kivezetését, tehát egyre kevesebb ingyen pénzt pumpálnak a gazdaságba, ez elvileg okozhatott volna tőkepiaci zuhanást.
De az amerikai piac inkább arra figyelt, hogy az amerikai jegybank is kizárta a kamatemelés lehetőségét, szóval a pénzügyi körülmények nem fognak lényegesen változni.