A hagyományos éttermek áremelkedését is meghaladja a munkahelyi vendéglátóhelyeken tapasztalható infláció. Az alternatívaként felmerülő ételszállító cégek sem jelentenek olcsóbb megoldást.
Most aztán igazán megéri felfrissíteni a főzési ismereteinket és elővenni a műanyag dobozokat, hogy otthonról vihessük a munkahelyi ebédet. Májusban zsinórban negyedik hónapja mért 30 százalék feletti inflációt a statisztikai hivatal a munkahelyi vendéglátóhelyeken.
Három év alatt már közel 60 százalékos drágulást mutatnak az adatok, amely még a hagyományos éttermek áremelkedését is meghaladja. Hasonló a helyzet az alternatívaként szóba kerülő ételszállító cégeknél is – írja a G7.hu.
Növekvő bevételek
A korábbi hónapokhoz hasonlóan májusban is csökkent a hazai vendéglátóhelyek forgalma. De csak mennyiségben: a kevesebb vásárlás az árak drasztikus emelkedése miatt az egy évvel korábbinál így is közel 40 milliárd forinttal nagyobb bevételt hozott az éttermeknek.
A munkahelyi kantinoknak a forgalma is érezhetően nőtt. Volt is honnan emelni a szintet, a home office miatt ebben a szegmensben a pandémia utáni visszarendeződés lassabb volt.
A május rekordköltést hozott a munkahelyi vendéglátóhelyeken: a közel 23 milliárd forintos bevételnél soha nem értek még el magasabbat az ilyen éttermek.
Mindezt úgy, hogy a szabadságolások miatt hagyományosan azért nem május a legerősebb hónap ebben a szegmensben.
És ha megrendelem és az asztalomnál eszem meg?
Az alternatívaként felmerülő ételszállítás esetén is látványosan emelkedtek az árak.
A főzelékek 50, a levesek 40-70, a főételek 40-80 százalékkal drágultak ebben az időszakban.
Hamarosan tetőzhet az infláció, de ez még nem jelent árcsökkenést.