15 százalékos növekedés, közel 2,5 millió ügyfél – közben viszont minőségbeli lemaradás Nyugat-Európától, no és a magyar gazdaság legnagyobbnak vélt kockázata. Számokban a Bankholding 2021-es éve.
2021-et több mint 65 milliárd forintos nyereséggel zárta az összeolvadást most tavasszal megkezdő, közel 40 százalékban Mészáros Lőrinc-érdekeltségű Magyar Bankholding Zrt. – közölte a Forbes.hu-val a bankcsoport.
- A Bankholding mérlegfőösszege 15 százalékos növekedés után 9 628 milliárd forintra rúg,
- a nettó kamatjövedelme 203 milliárd forintra gyarapodott, míg a teljes átfogó jövedelem megközelítette a 36,5 milliárd forintot,
- az adózás előtti eredményük tavaly 69,5 milliárd forint volt, a teljes átfogó nyereség pedig 65,6 milliárd forint.
A tagbankok
- Az MKB Bank 60,0 milliárd forint,
- a Budapest Bank 10,8 milliárd forint adózott eredményt ért el,
- a Magyar Takarékszövetkezeti Bank pedig konszolidáltan 2,0 milliárd forint adózott eredményt könyvelt el.
A Bankholding közölte továbbá:
- hogy ügyfeleinek száma csaknem 2,5 millió fő,
- 2022 első negyedévében a tagbankok együttes ügyfélbetét-állománya meghaladta a 6 170 milliárd forintot, ebből 4 125 milliárd forint volt vállalati, 1 884 milliárd forint pedig lakossági betét.
- a bruttó hitelállomány az első negyedévben meghaladta a 4 400 milliárd forintot, ebből a vállalati hitelek 2 486, a lakossági hitelek pedig 1 377 milliárd forintot jelentettek.
Két gondolat
- A hazai bankrendszer nem csupán digitálisan van lemaradva a nyugat-európaitól, hanem a szolgáltatások minőségében is – ezt a Bankholding ügyvezető igazgatója, Brezina Szabolcs fejtette ki egy friss interjúban.
- A magyar gazdaság legnagyobb kockázata lehet a jövőben Mészáros Lőrinc és az állam bankja – ezt pedig nemrég a Financial Times jelentette ki a Bankholdingról, cikküknek az Orbán Viktor bankja címet adták.