A hatszámjegyű dollárfizetés az, amire már mindenki elégedetten bólint. Friss lista a legtöbb ilyet kínáló vállalatról.
Amerikában a hatszámjegyű fizetés az, ami már tényleg egy igen jó fizetésnek számít, kábé ez az a nagyságrend, amire egy állásajánlatnál felkapja valaki a fejét. Nyilván megy a vita arról, hogy egyes államokban annyira drága az élet, hogy a hat számjegyet éppen megütő 100 ezer dollárból nem is lehet olyan lazán megélni, de a 6 digit azért mégiscsak benchmark. Természetesen dollárban és éves szinten kell gondolkozni, és bár nincs sok értelme átszámolni, a mihez tartás végett tegyük meg: minimum 28 millió forintos keresetről beszélünk évente.
Az amerikai Forbes ezért megnézte, mely cégek momentán az álomcégek, hol van a legtöbb szabad állás legalább százezer dolláros fizetéssel. Az elemzést az Indeed nevű állásközvetítő portál végezte el, körülbelül egymillió hirdetést néztek végig, hogy felállítsák a legfrissebb rangsort. Mindenféle iparág és munkakör előfordul, de azért
egy ideje megfigyelhető, hogy a legjobban a mérnök, informatikus, programozó állások mennek a globális álláspiacon. Az Indeed szerint azért, mert nagyon sok vállalat előbb-utóbb megvalósítja digitális verzióját, létrehozza saját digitális énjét.
És akkor a top 10, ami Magyarországról nézve is érdekes, lévén, hogy néhány cégnek van itteni érdekeltsége.
- Amazon
Az internetes kereskedelem óriáscége több mint kétszer annyi hatszámjegyű fizetéssel járó posztot kínál, mint a lista második helyezettje. „Tudjuk, hogy az Amazon folyamatosan keres mérnököket, adatbányászokat, de nem csak ezeket a pozíciókat figyeltük. Sales, pénzügy, és más állásokat is elemeztünk” – mondja Paul D’Arcy, az Indeed alelnöke.
Az Amazon Web Services részlegnél egy senior termékmenedzser fizetése például már megüti a lécet. A hirdetés szerint olyasvalakit keresnek erre a pozícióra, aki „szenvedélyesen keresi a legjobb felhasználói élményt, és kíméletlenül takarékos”. Mérnöki alapdiploma, ötéves termékmenedzseri tapasztalat és egy MBA kell hozzá.
Az Amazon Magyarországon egyelőre nincs jelen, de az internetes kereskedelem bennfentesei 3-4 éve biztosan mondják, hogy közeledik.
- CVS Health
A komplex egészségügyi szolgáltatást nyújtó vállalatnál például gyógyszerészeket keresnek hatszámjegyű éves fizetésért. 130 ezer dollárt kaphat egy patika menedzser Louisville-ben, de a kaliforniai Watsonville-ben már menedzsernek sem kell lenni 145 ezer dolláros bérért. A vállalat Magyarországon nincs jelen.
- MacAulay-Brown
Ez a 38 éves múltú, daytoni központú vállalat mérnöki és kiberbiztonsági szolgáltatásokat nyújt amerikai kormányzati szerveknek. Hosszú listájuk van a felveendő mérnökökről és mindenféle műszaki pozíciókról. Ők sincsenek Magyarországon.
- Lockheed Martin
Több mint százéves múltú amerikai repülőgépgyártó cég.
- Deloitte
Az első olyan a listán, amelyik – a BIG 4 tanácsadó cégek egyikeként – több mint 20 éve jelen van Magyarországon is.
- Microsoft
A világ egyik legnagyobb szoftvercége több mint 150 országban van jelen, Magyarországon is.
- Walmart
Egy újabb óriáscég, árbevétel alapján bizonyos években a világ legnagyobbja. Amerikai kiskereskedelmi lánc több mint egymillió munkavállalóval.
- Medcor
Amerikai egészségügyi szolgáltató, közel 35 éves múlttal.
- Adobe
Egy újabb óriás szoftverfejlesztő Szilícium-völgyi központtal.
- JP Morgan Chase
Az Egyesült Államok legnagyobb bankja New York-i központtal.