Arra való fogadás, hogy az érintett eszköz veszteni fog az értékéből. Technikailag úgy működik, hogy kiválasztasz mondjuk egy részvényt, amivel nem rendelkezel. Ebből a részvényből kölcsönkérsz a brókeredtől tetszőleges mennyiségben, majd ezt a részvénypakettet értékesíted a tőzsdén. Ezután vársz, és reméled, hogy csökkenni fog az árfolyam, hiszen te akkor olcsóbban tudod visszavenni a drágábban eladott részvényt. A visszavett részvényeket visszaadod a brókernek, de az a különbözet, ami az eladási és a vételi ár között létrejött, a te profitod. Rendkívül kockázatos befektetési forma, hiszen neked a kölcsönkért részvényt akkor is vissza kell adnod a brókernek, ha csak drágábban tudod visszavenni a tőzsdén, mint ahogy eladtad. Mivel felfelé elméletben bármeddig erősödhet egy részvény, a potenciális veszteséged gyakorlatilag korlátlan.