Jó ajándékot adni nehéz, rosszat annál könnyebb. Itt egy gyűjtés mankónak: mi az, amit véletlenül se vegyél a kollégádnak.
Mi is kihúztuk a neveket a karácsonyi angyalkázáshoz, megy is a szerkesztőségben a fejtörés, kinek mit lehet venni. Pusmogások, halk beszélgetések töltik meg a teret: „Te jobban ismered őt, mit szeret?”, „Cserélünk? Ti a legjobb barátok vagytok”, „De tényleg, minden évben őt húzom” és így tovább.
Minél nagyobb egy cég, annál valószínűbb, hogy olyat fogsz kihúzni, akit kevésbé ismersz. Toll, naptár, csoki, bor – ezek mindig nyerő ajándékok, akár ismeretlenül is sikert lehet velük elérni.
A munkaeropiac.eu most arról hozott gyűjtést, hogy mit ne vegyél a kollégának. Soha, semmilyen körülmények közt. Hacsak nem vagytok tényleg igazán jóban. Aztán már csak azt kell remélni, hogy lesznek élőben évzáró bulik, ahol – nos, ahol nem tudod odaadni őket, lévén meg sem vetted őket.
Fehérnemű utalvány
Talán magyarázni sem kell. Ne másszunk bele egymás gatyájába, ne akarjunk cinkos kacsintások mellett bugyit, combfixet, vicces boxert adni a másiknak. Ne, még kupont sem, arra meg ne is gondolj, hogy valami kézzelfogható fehérneművel állítasz be.
Talán a #metoo korában ezt már senkinek sem kell magyarázni.
Önsegítő, önfejlesztő könyv
Képzeld el magad, amit kapsz egy ismeretlentől egy könyvet, ami arról szól, hogyan légy jobb ember, munkavállaló, kolléga vagy bármi! Mi az első gondolatod? Hogy talán most nem vagy az?
Hacsak nem ismered elég jól a másikat és tudod, hogy pont erre van szüksége, inkább vegyél más könyvet. Mi is ajánlottunk egy csomót, lehet válogatni.
Bármi, ami használt
Csomó – főleg családi – karácsonyi ajándékozás egyik legszebb pillanata, amikor valaki bevallja: igen, elolvasta a könyvet, amit aztán odaadott ajándékba. „Egyszerűen érdekelt.” Családban még elmegy, munkahelyen kevésbé.
És ez vonatkozik mindenre: ne adj semmit, ami használt.
Szépségápolási termékek
Tusfürdő, dezodor, parfüm, sampon – vagy ezek csomagban. Igazából ez azt fogja üzenni: „Lehetne jobb az illatod, kinézeted, megjelenésed”. Magyarán azt, hogy nem vagy elég szép, igényes. Még ha valóban ez is lenne az őszinte üzenet, nem a karácsonyi bulin kell kirobbantani egy veszekedést. Egy kellemes illóolaj-keverék és egy aromalámpa már inkább nyerő lehet.
„Kedvesség”, „masszázs”, „beszélgetés” kupon
Most tényleg: ha alig ismered azt, akit megajándékozol, miért gondolod, hogy örülni fog annak, ha beszélgethet veled? Pláne, ha meg akarod masszírozni. Olyan látszatot kelt, mintha meg akartad volna úszni az ajándékozást és légy őszinte, ez így is van. Adj inkább igazi kupont valamilyen élményre, így a megajándékozott öröme is valódi lesz.