A cégek tartanak az otthoni munkavégzés gyakorlatától


A home office alkalmazásának nincsenek meg a technikai feltételei, s emiatt a munkatársak kiesnek a napi vérkeringésből, a vezetők gyakran érzik a kontroll hiányát

forbes-logo
Megoldás

A Spark chat, a jelenlét érzékelés, a videohívások és a whiteboard lehetőségek a személyes jelenlét élményét nyújtják


A Home Office dilemmája


content_picture_01

A probléma

Kinek mi jut eszébe a home office-ról? A vezetők első asszociációja gyakran egy kép, amin a beosztott otthonában jókedvűen főz-mos- mosogat, pizsamában állást keres a LinkedIn-en, mindezt jó pénzért, munkaidőben. Az otthonról dolgozó beosztottak viszont sokszor attól tartanak, hogy tartós home office esetén kikerülnek a benti vérkeringésből, ezáltal kevésbé bíznak meg bennük és az utolsó helyre kerülnek a potenciális előléptetendők listáján.
Mindkét oldal félelme jogos. A probléma forrása viszont közös, ami nem más, mint a bizalom hiánya. Ez leginkább abból fakad, hogy az otthoni munkavégzésnek nincs meg a megfelelő technikai háttere. Hogyan lehet ezen változtatni? A folyamatos, Big Brother szerű kontroll helyett egy okos, profi kommunikációs platformmal biztosítható az otthonról dolgozó kolléga valódi jelenléte a mindennapi munkafolyamatokban.

A megoldás

A Cisco Spark minden egyes funkcionalitása (chat, jelenlét érzékelés, telefon- vagy videohívás, stb.) bekapcsolja a távol lévő kollégát az irodai munkába úgy, hogy eközben a személyes jelenlét élményét nyújtja. A felületen mindig egyértelműen látszik, hogy aktív-e a felhasználó, meetingen vesz részt vagy telefonál-e éppen. A projekttagok így valós időben érzékelik mikor érhető el a kolléga. Az alkalmazás a levelezőrendszerekkel is szinkronizál, így akár egy gombnyomással szervezhető megbeszélés a munkatársakkal. „Általános vélekedés, hogy egy ilyen rendszer használatához megfelelő internet előfizetés és nagy sávszélesség szükséges. Ez ma már nem feltétlenül van így – hangsúlyozza Németh Zoltán üzletfejlesztő. A Spark ugyanis képes arra, hogy a rendelkezésre álló sávszélességhez igazítsa a képminőséget. Ily módon akkor is élvezhető lesz a videokonferencia, ha a technikai feltételek csak részben adottak.”


content_picture_01
A hangminőséggel is hasonló a helyzet. Vége azoknak az időknek, amikor egy meetinghez távolról becsatlakozott kollega számítógépének beépített mikrofonja továbbította a háttérből beszűrődő zajokat. A legújabb fejlesztés eredményeképpen a Spark automatikusan detektálja a háttérzajokat és arról azonnal figyelmeztetést küld a felhasználónak. Így nem kell a meeting alatt senkit sem megkérni, hogy csukja be az ablakot.