Az első 15 perc problémája


A megbeszélések első 15 perce tipikusan azzal telik, hogy a helyszínen a technika elinduljon. Kábelkupacok, távvezérlők, projektorok menüje, belépési kódok, nem fogó filctollak, letörölhetetlen táblák, nem működő telefon, PIN kódok, ...

forbes-logo
Megoldás

A Spark Boarddal felszerelt tárgyalóban nincsnek kábelek, távvezérlők és egyéb kütyük. A a virtuális megbeszélés alatt a whiteboard, a video- és hangkapcsolat, a kivetítés egyetlen eszközzel működik, vezeték nélkül.


Az első 15 perc problémája


content_picture_01

A probléma

„Néhány éve, egy pozsonyi megbeszélésen úgy harmincan lehettünk egy teremben. A tárgyalóban nem volt telefon, majd kiderült, hogy a projektorhoz nincs távirányító. Akkor kapcsoljuk be manuálisan. Igenám, de az eszközt olyan magasra szerelték fel a plafonra, hogy nem értük el. Egyikünk végül feltett egy széket az egyik tárgyalóasztal tetejére, ahonnan elérte a projektort. Bekapcsolta, de sajnos olyan beállításban volt, hogy mindent fejjel lefelé mutatott. Az átállítást az is nehezítette, hogy előtte valahogy a nyelvet is át kellett váltani szlovákról angolra. Összességében legalább egy félóra eltelt, mire a laptopom képe megjelent a falon. – meséli Németh Zoltán üzletfejlesztő. Egy kollégánk virtuálisan csatlakozott hozzánk, de mivel nem volt telefon a tárgyalóban, őt az én mobilomon, kihangosítva próbáltuk hallgatni – nem sok sikerrel.”
Az üzleti életben mindenkinek akad hasonló sztorija: a megbeszélések első 15 perce – és jó, ha nem több! – tipikusan azzal telik, hogy a helyszínen a technikai kihívásokat megfejtsük és a szinkronizációk után a tárgyalás elinduljon. Kábelkupacok – minden gépnek más csatlakozója van –, távvezérlők, projektorok, menübeállítások, belépési kódok, nem fogó filctollak, letörölhetetlen táblák, nem működő telefon, PIN kódok…Nem beszélve arról, hogy számos olyan gyártói kommunikációs megoldás létezik, amelyek nem tudnak egyszerre minden szükséges funkciót. Ekkor már a meeting elején tisztában kell lenni azzal, hogy mit szeretnénk csinálni: file-okat megosztani, a megbeszélés alatt közösen dokumentumokat szerkeszteni, mobilról bejelentkező kollégát csatlakoztatni, videókonferenciát vagy sima audiokonferenciát szervezni és még sorolhatnánk. Előre kell tehát gondolkodni, melyik funkcionalitás miképpen oldható meg technikailag.

A megoldás

Egy Spark Boarddal felszerelt tárgyalóban nincsenek kábelek, távvezérlők és egyéb kütyük. Amint egy résztvevő belép, automatikusan kialakul a vezeték nélküli kapcsolat a board és a Spark alkalmazást futtató eszköz között. Innentől pedig minden csupán egy kattintás: videokonferencia, képernyőmegosztás, whiteboard használata, amibe a többi résztvevő is bele tud rajzolni és az együtt kialakított dokumentum el is menthető.


content_picture_01
És ez nem minden! A Spark eszköztára számos fejlesztési lehetőséget tartogat. Ezek egyike a chatrobotok funkcióinak kihasználása. A kommunikációba könnyen bevonhatók ezek az automatizmusok, ily módon is növelve a hatékonyságot. Megkérdezhetjük például, hol van a legközelebbi szabad tárgyaló – a válasz pillanatokon belül megjelenik a képernyőn, az Outlook-beli bogarászás vagy a recepciósok bevonása nélkül. Vállalat specifikus funkciók és számos elterjedt alkalmazás (Pl. BOX) is gyorsan és egyszerűen integrálhatóak a rendszerbe.
Az első 15 perc pedig végre valóban a feladatokról szólhat!