Jó reggelt!
Remélhetőleg a tavasz most már rá fog kapcsolni egy kicsit. Addig is hírek a nagyvilágból: Lucky Palmer is tett bele pénzt, mégsem jött össze: egy VR-startup csúnyát bukott, nem sikerült a második körös tőkebevonás. Akkora üzlet az esport, hogy már külön erre szánt táplálékkiegészítőket is forgalmaznak, a Facebookra pedig nagyon rájár a rúd: úgy tűnik, végignézte, ahogy 50 millió személyes adatot lop el a közösségi oldalról az a kutatócég, amelyik elintézte Trump megválasztását és a Brexitet.
Olvasd, amit mi is olvasunk!
Az Espresso a Forbes hetente háromszor kiküldött hírlevele, tele érdekes cikkekkel és fontos témákkal (olyannal, amit mi írtunk meg és olyannal is, amit mások). Ez itt az Espresso hírlevél kivonata. Feliratkozni a lap alján lehet.
Kezdjünk is a legfontosabbal:
Milyen idő lesz ma?
Aztán van itt egy jópofa marketingkampány egy állatkerttől, akik nagyon vicces értékeléseket írtak az állataikról
Pont úgy, ahogy a vevők szoktak bizonyos termékekről.
Timelaps. Ahol egyetlen másodperc 22 millió év, így alakult ki a világegyetem.
Elzáródtak a pénzcsapok, a VR-üdvöske Lucky Palmer egyik cégénél kirúgtak mindenkit
Nem sikerült befektetőt találni a botrány után, a Los Angeles-i irodából mindenkit elküldtek.
Az Esport a táplálékkiegészítők piacára is betört
Hét számjegyű befektetést (nyilván dollárban) zsákolt be a Runtime nevű cég, ők kifejezetten gamereket céloznak a termékeikkel.
Nagyon necces ügy bontakozik ki a Facebook háza táján
A Cambridge Analitika az amerikai elnökválasztás sztárja volt, de a módszereikre most derült fény.
Elment a kockázatitőkésekhez, és közölte az állásinterjún, hogy saját céget akar. Egy magyar sikersztori, ami szintén az autómegosztásra alapul.
A villanyáram magyar katedrálisa. Mi lesz Borbíró Virgil építész elfeledett életművével – például a kelenföldi erőművel? Garancsi cégén is múlik.