A globális kémprogram? Vagy csak így működik a piac? Ki érezze magát rosszul az olcsó kerti égősorért? Temu-akták a Biznisz Boyz podcastban.
ROVAT: TEMU-AKTÁK
2024 a Temu éve. Nálad is az lesz, legyél vásárló vagy e-kereskedő. Rovat a Forbes.hu-n: hírek, iparági pletykák, mérések, elemzések Vaszkó Ivánnal.
Legutóbb: négy magyar webshop, ami legyőzte a Temut!
Sándorfy Adriánnal, a Biznisz Boyz üzleti podcast házigazdájával, a Brocasterz podcastügynökség alapítójával 2015-ben még Penny Market-es Insta-posztokat küldözgettünk egymásnak. Ő az ügyféloldalon hagyta jóvá a posztokat, én pedig az ügynökségin dolgoztam rajtuk mint social media manager egy szuper csapatban (Mindea).
Persze, hogy nagyon örültem, amikor Adrián meghívott a podcastjukba. Nem pennys tejfölt fotózni, hanem hogy Virág Attila házigazdatársával együtt bontsuk ki jobban a Forbes.hu rovatát, a Temu-aktákat.
Jó sok mindenről beszéltünk.
- Például arról, hogy hogyan inspirált egy világhírű magyar hírlevélíró a rovat elindításában.
- Hogy a Temu lényegében miért a kínai gazdaság problémáinak exportálása – túltermelés, lassuló fogyasztás, állami ösztönzés, egyéb finomságok.
- Hogy mit csinálnak eszméletlenül jól, vagy legalábbis máshogy, és hogy a magyar e-keresek tehetnek-e bármit ez ellen.
- Hogy vevőként miért érezzem magam rosszul a filléres kacatoktól, vagy amiért az állam elesik egy tonna áfától. Spoiler: Adrián a harmadannyiba kerülő kerti égősorért nem hajlandó ilyesmire.
- És hogy mindezért cserébe akkor most valóban lehallgat a Temu, vagy sem?! Nyilván erre sincs egyszavas válaszunk, de pont erre valók a podcastok.
Nézd a YouTube-on, hallgasd a Spotifyon, az Apple Podcastokban vagy a Soundcloudon!
Kérdés? Témajavaslat?
A Temu-akták nem áll le, szóval ha temut kérdésed vagy témád van, esetleg olvastál, hallottál valami izgalmasat, akkor írd meg TEMU-AKTÁK tárggyal az ivan.vaszko (kukac) forbes (pont) hu-ra!