Beköltözni egy működő építészirodába – bevallom, számomra kevés izgalmasabb feladat és inspirálóbb helyszín létezik egy riporthoz. Néhány napra beülhettem azok közé, akik átformálják a várost.
A Skycourt épületét immár 11 millió utas használja évente, a Kossuth tér felszíne alatt helyet kapott látogatóközpont az ország egyik leglátogatottabb múzeumává nőtte ki magát. Csak két példa, ami azt bizonyítja, hogy itt minden szögnek a helyén kell lenni,
a tervezőknek minden részletet alaposan ki kell találni.
Tima Zoltán stúdiójában járunk. Az Ybl Miklós-díjjal és Prima Primissima-díjjal kitüntetett építész az egyik legnagyobb hazai tervezőiroda, a Közti Zrt. egyik stúdiójának vezetője. Pályafutása alatt összesen 300 ezer négyzetméternyi épületet tervezett mintegy 150 milliárd forint értékben, csapata pedig olyan terveket vetett papírra, mint az említett Skycourt, a Riverloft, a soproni kórház, a Budapest Bank székháza, de a Kossuth tér rendezése is az ő terveik alapján történt.
A vezető tervező ma már többet moderál, mint rajzol, de Tima Zoltán elve, hogy ne hagyja el a műtermet semmi, amit még nem látott. Nem csupán náluk alakult át a tervezés folyamata, az építészek manapság már kevesebbet rajzolnak ceruzával és a makettek se túl gyakran kerülnek elő,
de tévedés volna azt hinni, hogy a számítógép mindent megtervez.
A lap legújabb különszámában ezen kívül 125 név, akik jobbá (mit jobbá, a világ legjobb városává) tették Budapestet, titkos klubok, vállalkozások és fővárosi fejlesztések egy nagy térképen. Írtunk még a városi lét előnyeiről és hátrányairól, piacokról, kutyákról és a slackline gyógyhatásáról is, de hogy ne legyünk igazságtalanok, nem csak Budapesttel foglalkoztunk. Bánlaki D. Stella körbenézett három olyan magyar városban, ahol jár a villamos és elhozta nektek Szeged, Miskolc és Debrecen legjobb helyeit.
A Forbes Urban szerdától elérhető a standokon!