Az akciók és az ajándékozás miatt sokan az év végére időzítik a telefon vásárlást. Mutatunk 5 olyan modellt, olcsót és drágát egyaránt, amit bátran ajánlunk.
A negyedik negyedév előtt a mobilos szektor szereplői is beolajozzák a pénztárgépeket és megélesítik a kaszát. Ez az az időszak, amikor hagyományosan a legtöbb okostelefon fogy Magyarországon is.
Az esztendő végi akciók természetesen ezt a termékcsaládot sem kímélik, amit bizony rengetegen ki is akarnak használni. Ám a dolguk itt sem könnyű, hiszen egy minden szempontból gigantikus piacról van szó számos márkával és rengeteg készülékkel. A választék a pártízezer forintos daraboktól a milliót kóstáló modellekig terjed. Minden kategóriában akadnak ütős és satnya termékek egyaránt, szóval a választás tényleg nem egy leányálom.
Ebben segítünk most, ugyanis idén is találkoztunk rengeteg különféle telefonnal, köztük kifejezetten életképes darabokkal is.
Közülük mutatunk be öt olyat, amelyet jó szívvel tudunk ajánlani, és a válogatás ezúttal is tartalmaz olcsó, belépő szintű, illetve szuperinnovatív, luxuskategóriás méregdrága darabokat egyaránt.
A szelektálás során arra is figyeltünk, hogy az adott terméknek ne csak a tudása legyen nagy, hanem hogy álljon mögötte normális hazai képviselet, amely adott esetben segíthet a problémák megoldásában, így a szervizelésben például. Illetve fontos megemlíteni, hogy ebben a gyűjtésben csak a hagyományos, tehát nem hajlítható, és az Android alapú készülékek kaptak helyet, mert az iPhone minden szempontból külön kategória.
Az olcsó: Tecno Spark 20C
A hatalmas kínai Transsion konszern koronagyémántja a Tecno, amely idén végre hivatalosan is megérkezett Magyarországra. A Spark 20C már akár 38 000 forintért megvehető, és ezért a pénzért cserébe egy olyan modellt kap a felhasználó, amely teljesen jól használható, ha valakinek csak alapelvárásai vannak.
A hardver a játékhoz gyenge, de internetezéshez, chateléshez vagy navigációhoz bőven elég. Persze az oldalak és appok betöltése egy picit tovább tart annál, mint amit a csúcsmodelleknél megszokhattunk, de a helyzet egyáltalán nem vészes. A 128 GB tárhely ebben az árkategóriában kiemelkedően jónak számít, épp úgy, mint a 90 Hz-es képfrissítési ráta a képernyőnél, aminek köszönhetően a lapozás, görgetés kellően finom. Az akkumulátorra sem lehet panasz, hiszen egy 5000 mAh-s telepet kapott, ami elsőrangú kapacitásnak minősül. Ebből fakadóan pedig az üzemidő is megfelelő.
Alsóház a középkategóriában: Motorola Moto G85
A Motorola tényleg teljes erejében tért vissza hazánkba, és mostanra már egész korrekt portfóliót épített ki nálunk is. Ebben helyet kapott egy 85 000-90 000 forint környékén mozgó modell is, a a Moto G85, amely egy egészen jól sikerült masina lett.
E-sporthoz a hardver nem elég, de azért el lehet vele játszogatni is akár, és általános használatra minden gond nélkül alkalmas. Az 5000 mAh-s akkumulátora pedig jó sokáig bírja szuflával. Nagy fényerejű, remek képminőséget produkáló OLED kijelzőt kapott. A kamera fronton semmi különlegeset nem nyújt, de a külső terén igen!
Oldalt hajlított képernyőt kapott, ami ezen az árszinten szuperritkának számít. Ez a kialakítás pedig kiegészítve a tengerkék vagy almazöld hátlappal kifejezetten figyelemfelkeltővé, egyedivé teszi a megjelenését. Szóval aki egy megfizethető dizájnbombára vágyik, akkor az örülhet, mert meg is találta.
Az arany középút: Nothing (2a) Plus
A Nothing egy különleges a cég, hiszen a riválisoktól eltérően nem ontja a termékeket. Viszont az is igaz, hogy a modellekre így jobban oda tudnak figyelni, aminek köszönhetően nagyon optimalizáltak, és dizájn terén is kilógnak a nagy tömegből.
A nyár végén bemutatott, és most már Magyarországon is megvásárolható, 170 000 forintot kóstáló Nothing (2a) Plus típusjelzésű telefon is egy ilyen darab. Nagyon felhasználóbarát és gyors az Android 14-re épülő saját szoftver. A hardver elég erős ahhoz, hogy még a jó grafikájú játékok is vidáman elfussanak rajta. A kijelzője remek, ugyanis nagy fényerejű, több, mint egymilliárd árnyalat megjelenítésére módot adó képernyővel látták el. Rendelkezik a főkamera mellett egy 50 megapixeles ultraszéles látószögű egységgel is.
Egyedül a videós képességei miatt érheti panasz, hiszen a 4K esetében be kell érni 30 képkocka/másodperc rögzítési sebességgel, ami a gyors mozgásokhoz már kevés. Viszont cserébe megkapta a cég csodafegyverét, a Glyph technológiát. Azaz a hátlapjára pakoltak jó pár LED csíkot, amelyek egyfajta kommunikációs csatornaként funkcionálnak. Hangtalanul jelzik, ha üzenet vagy hívás érkezik, és még arra is képesek, hogy a zene ritmusára villogjanak. Apróság ez, de arra bőven alkalmas, hogy látványosan kiemelje e telefont és gazdáját is a tömegből.
Sallangmentes toptelefon: Xiaomi 14T Pro
Ha valaki egy sallangmentes, különféle látványos extrákat nem kínáló toptelefonra vágyik, akkor a Xiaomi 14T Pro-t mindenképpen érdemes számításba vennie. E végtelenül letisztult, puritán megjelenésű készüléknek ugyanis gyakorlatilag nincs gyenge pontja, és mindenre kiválóan alkalmas, amire manapság mobilt használni szoktak.
A teljesítménye egészen elsőrangú, még az erőforrásigényes appok sem fektetik meg. Az OLED kijelzőjének képe gyönyörű, az akkumulátora kellően nagy, és a gyorstöltésnek köszönhetően durván 20 perc elég neki, hogy a nulláról csurig teljen energiával. Van benne 2,6x nagyítást biztosító zoom- és ultraszéles látószögű kamera is.
A 330 000 forintba kerülő telefon 512 GB adattárolásra szolgáló memóriával rendelkezik, azaz a gazdájának jó eséllyel sosem kell azon tűnődnie, hogy hogyan szorítson helyet a fotóknak, videóknak, hatalmas appoknak.
Csúcskategória: Samsung Galaxy S24 Ultra
Ha valaki egy igazán különleges, extrákkal kitömött csúcsmodellt szeretne, akkor annak találták ki az S24 Ultrát. A kompromisszumot ez esetben el lehet felejteni, hiszen a teljesítménye sokkolóan jó. Épp úgy, mint az OLED kijelző által produkált képminőség a markáns színekkel és a végtelen kontraszttal.
A kamerarendszere tökéletes, legalábbis ahhoz képest, hogy egy telefonról van szó. A dizájn letisztult, minimalista, de egyben karakteres, ami ritka kombó. De nem ez az igazi nagy durranása, hanem hogy rendelkezik egy saját, készülékházba dugható aktív tollal. Ezzel egyrészt lehet jegyzetelni, rajzolgatni, és sokkal pontosabb vezérlést tesz lehetővé, mint az ujj. Ez pedig igen jól jöhet például a képek vagy médiaállományok szerkesztése során. Ez a periféria ráadásul távirányítóként is használható, és például lehetővé teszi, hogy érintés nélkül exponáljunk, ami fotózásnál kincset érhet.
Emellett a modell megkapta a Samsung exkluzív, mesterséges intelligencia eljárásokat tartalmazó Galaxy AI csomagjának legfejlettebb változatát. Ez számos különféle okos funkciót tartalmaz. Így például egy valós időben fordító beépített tolmácsot, vagy képgenerátort. Az S24 Ultra 512 GB-os tárhellyel ellátott változata félmillió forintba kerül, szóval már az ára is jelzi, hogy itt azért tényleg nem egy hétköznapi telefonról van szó.