Kezünkben a világ legerősebb chipjével és fejlett AI szolgálatásokkal kitömött új Samsung Ultra csúcstelefon. Nagyon magasan van a léc, vajon sikerült megugrani? Kiderítettük!
Több független elemző/véleményvezér szerint is a Samsung Ultra a világ (egyik) legjobb telefonja. A mi kedvencünk is ez volt a meglepően zsúfolt prémium kategóriában, ahol számos új és régi versenyző próbálja magát odaédesgetni a vásárlók pénztárcájához.
A szokásoknak megfelelően 2025 elején befutott az új generáció, azaz az S25 Ultra néven futó versenyző, amellyel szemben óriásiak az elvárások. Már Magyarországra is megérkezett, mi pedig lecsaptunk az egyik legelső elérhető példányra, hogy megtudjuk, képes lehet-e megtartani élvonalbeli pozícióját a dél-koreai vállalat.
A dolga nem könnyű, egyrészt mert nem egy olcsó darab, másrészt mert nem hibázhat sem dizájnban, sem teljesítményben, sem használhatóságban. És mindemellett kell olyan extrákat is nyújtania, amelyek kiemelik a vetélytársak mezőnyéből.
Elegánsnak elegáns
Manapság a toptelefonok kategóriájában hódít a szuper-hangsúlyos kameraszigetekkel, és a mindenféle különleges textúrákkal felpimpelt bazári vonal. Szerencsére azonban a Samsung maradt a visszafogottabb, elegánsabb irányzat mellett.
Egymás mellett az idei és tavalyi modell.
Egymás mellett az idei és tavalyi Ultra. A különbség látványos.
A tavalyi éles sarkokkal fémjelzett, minimalista irányzaton egy picit finomítottak, az ívek ugyanis 2025-ben hangsúlyosabbak. Ettől én nem vagyok kifejezetten elájulva, jobban tetszett az egyedibb megjelenés.
Ám a rögtönzött, aligha reprezentatív közvélemény-kutatásom szerint az embereknek ez, azaz az új dizájn jobban bejön.
A modell megkapta a hivatalos IP68 minősítést, azaz víz- és porálló, valamint ellátták egy minden korábbinál strapabíróbb védőüveggel is, amely jobban tolerálja a karcolásokat és ütéseket. Mindenesetre a tapasztalataim alapján azért nem árt egy tokba dugni, és egy extra fólia is beleférhet, mégiscsak egy vagyonokba kerülő eszközről van szó.
Programozható gombok nincsenek rajta, így aki kifejezetten játékra keres egy mobilt, az jobban jár egy dedikált gamer eszközzel.
A készülékház fémből készült, a káva igen vékony. A végeredmény: elegáns.
A készülékház fémből készült, a káva igen vékony. A végeredmény: elegáns.
A kávákon sikerült picit faragni, így a tavalyinál egy hangyányival karcsúbb a fém készülékház. De még így is egy óriástelefon, amelynél már a képernyő méretével is mutatni akarták, hogy itt bizony zászlóshajóról van szó, amelynek feladata, hogy utat mutasson az egész mezőnynek minden lehetséges értelemben.
A leglátványosabb extra
A megjelenéshez tartozik az Ultra sorozat egyik leglátványosabb extrája, ami az S25-ből sem hiányzik, és amiért a Samsung hajlandó láthatóan sok mindent beáldozni. Ez pedig a totálisan egyedi aktív toll, az S-Pen, amely a készülékházból húzható elő.
A készülékházból kihúzható aktív toll a leglátványosabb extra.
A készülékházból kihúzható aktív toll a leglátványosabb extra.
Ezzel lehet jegyzeteket készíteni, és mivel több ezer nyomásszintet érzékel, akár félprofi szinten rajzolgatni is. Sőt, az idei év egyik nagy újítása, hogy a skiccek alapján a generatív mesterséges intelligencia képeket is tud alkotni. Azaz, ha valaki ügyetlenül felvázolja mondjuk egy kiskutya vonalait, abból az AI egy szép blökit kreál.
De nem is ez a legnagyobb bomba ebben a kiegészítőben, hanem a látvány.
Amikor valaki előhúz egy tollat a telefon mélyéről, és azzal varázsolni kezd, hát arra mindenki odafigyel.
Samsung Galaxy S25 toll
Korábban az S-Pen egyfajta távirányítóként is funkcionált, amivel például messziről lehetett vezérelni a kamerát. Ez az idei évre megszűnt, ami miatt van egy kisebb hiszti, de a Samsung azt állítja, hogy e funkciót úgy sem használták sokan, és cserébe másra költik a pénzt.
Bitang teljesítmény
Az összes új S25 telefon, így az Ultra is megkapta a valaha volt legerősebb, Snapdragon 8 Elite mobil chipet. Egészen pontosan annak módosított verzióját, amelyet a Samsung mérnökei optimalizáltak az új modellekhez.
Ez az exkluzivitás olyan kiváltság, amivel nem sok cég dicsekedhet, és ez is emeli e telefonok ázsióját.
Ezek után nem meglepő, hogy teljesítmény terén az Ultra elit szintet képvisel. A benchmark mérések ezt megerősítették. De ennél is fontosabb, hogy a gyakorlatban ebből fakadóan a készülék mindenre kompromisszumok nélkül használható.
Itt jön képbe egyébként az Ultra egyik nagy, és láthatatlan újítása, a friss hűtőrendszer.
A mérések alapján alig melegszik, és ez tapintással is érezhető.
A mérések alapján alig melegszik, és ez tapintással is érezhető.
A hűtés márpedig a méréseim alapján igen hatékony, ami miatt a telefon még akkor sem forrósodik át, ha maximális fordulatszámon pörög a hardver. Ennek köszönhetően nem kell belassulástól, akadástól tartani, még akkor sem, ha valaki hosszú időn át játszik csúcsgrafikájú játékkal vagy nagy felbontású tartalmakat néz.
Dolgozik az AI
A Samsung tavaly vezette be a toptelefonjainál a mesterséges intelligencia funkciókat, amelyeket mindenki más próbált lemásolni több, kevesebb sikerrel. A vállalat érezhetően próbál e téren a riválisok előtt járni, és újabb AI szolgáltatásokkal bővítette a szoftvert.
Samsung AI
A friss multimodális AI koncepció szellemében az algoritmusok egyszerre képesek kezelni több különféle forrásból származó információt, és az ezekhez kapcsolódó alkalmazásokat. A cél, hogy mindig a legmegfelelőbbet tolják oda automatikusan a felhasználó orra elé, hogy a lehető legkényelmesebb és gyorsabb legyen a használat.
Amennyiben megengedik neki, akkor elméletileg a telefon folyamatosan figyeli a gazdájának szokásait, illetve a kapcsolódó intelligens eszközökről érkező adatokat is szinkronizálja.
Eközben folyamatosan tanul és fejlődik, és egy intelligens asszisztenssé válik, aki – illetve ami – kitalálja a gondolatokat is.
Ehhez viszont kell legalább néhány hét, így a rövid tesztelési időszak nem is volt elég. Többször is előfordult viszont, hogy olyan információkkal és ajánlatokkal bombázott, amelyek egyszerűen nem voltak relevánsak.
Ráadásul ehhez az is kell, hogy valaki megbízzon a termékben, és hozzáférést adjon például a keresési előzményeihez vagy naptáraihoz. De az irány világos, és abban biztosak lehetünk, hogy a hasonló szolgáltatások hamarosan megjelennek más gyártók készülékeiben is. Azaz:
ha tetszik, ha nem, ez lesz a jövő. Amennyiben ehhez hozzájárulunk, akkor a telefon minden korábbinál mélyebben mászik bele majd az életünkbe.
Meddig bírja szuflával?
5000 mAh-s akkumulátor került a termékbe, amely elmarad az e téren a csúcsot képviselő telefonoktól. Többek között ezzel is fizetni kell a kiváltságos aktív tollért. Viszont cserébe az AI itt is színre lép, és optimalizál, legalábbis a cég állítása szerint. Mindenesetre az üzemidő teljesen rendben van a tapasztalataim szerint.
Átlagos használat mellett akár 14 órán át ki lehet húzni töltés nélkül, de persze, ha valaki folyamatosan játszik vele vagy megállás nélkül videófelvételeket készít, akkor ez se bírja 6-7 óránál tovább. Ezen a téren azért a modell elmarad valamelyes a csúcsot képviselő riválisaitól.
És az is tény, hogy a töltési sebessége is jelentősen elmarad az említett élmezőnyétúl: durván 50 percig tart, amíg a nulláról teljesen megtelik energiával, a Xiaominak pedig már van olyan telefonja, amely 20 perc alatt végez.
Képernyő és kamera
A 6,9 hüvelykes OLED kijelző képminősége kifogástalan. A nagy felbontásnak köszönhetően a kép tökéletesen éles. A fényerő a tapasztalatok szerint kellően nagy ahhoz, hogy akár tűző napfénynél is látható maradjon a kijelző. A színek gyönyörűen ragyognak, a mozgásvisszaadás hibátlan. De ez ebben a kategóriában már alapelvárás.
Remek képek lőhetőek vele.
Remek képek lőhetőek vele.
A 2024-es Ultra egyik legnagyobb erőssége a képalkotás volt, és idén még ezen is tudtak javítani. Megmaradt a sokoldalúság, azaz van rajta ultraszéles és zoomkamera is, de már sötétben is lehet velük abszolút vállalható képeket lőni, köszönhetően az AI rásegítésnek:
Este is remek képek hozhatóak össze még a zoomkamerával is.
Este is remek képek hozhatóak össze még a zoomkamerával is.
Itt a mesterséges intelligencia fésüli össze a másodperc tört része alatt készülő fotókat. Természetesen a végeredmény nem lesz olyan, mint amit egy profi fényképezőgép produkál, de az átlagos, sőt akár a félprofi felhasználónak ez bőven elég lehet.
Megéri?
A Samsung Galaxy S25 Ultra a világ valaha volt egyik legjobb okostelefonja, aminek nincs kifejezetten gyenge pontja. Vannak ugyanakkor olyan riválisai, amelyek gaming funkciók, vagy akkumulátor kapacitás terén jobban teljesítenek.
Viszont ha a teljes csomagot nézzük, a dizájnnal, a kamerafunkciókkal, a tollal, és az AI extrákkal kiegészítve, akkor ez a modell ott ül a csúcson. A legolcsóbb, azaz legkisebb tárhelyes változata is 600 000 forintba kerül.
De a tudása, és pláne a riválisok tudása és árazása alapján ennyit megér.
Korán van még, nem tudjuk mit hoz az év, de az egymillió százalék, hogy ha valaki 2025-ben egy prémium kategóriás telefonra vágyik, akkor ezzel nem hibázhat.