Íme a Maurice Lacroix Aikon #tide. A luxus fenntartható oldala.
A svájci óraipar egyik oldalán a high-tech anyagok kezdenek elterjedni, mint a kerámia különböző ötvözetei, a karbon, a zafír, a másik oldalon pedig az újrahasznosított tengeri műanyaghulladék. Egyre nagyobb divat – és egyre inkább létszükségletünk – zöldnek lenni, az pedig, hogy ez a felfogás a svájci óraiparra is átterjed, ráadásul nem évtizedes késéssel, megsüvegelendő.
A #tide egy svájci cég, aminek fő küldetése az óceánokba szórt műanyaghulladék összegyűjtése, és újrahasznosítása, pontosabban újra felhasználható nyersanyag létrehozása.
Az Aikon a Maurice Lacroix húzómodellje. Kiváló érzékkel találták el, hogyan kell egy ikonikus, rendkívüli módon vágyott órát (Audemars Piguet Royal Oak) úgy lemásolni, hogy komoly vád mégse érje a gyártót. Az acéltokos hárommutatós, kronográf, szkelettált számlapos, és vicces-mutatós Mercury mind-mind nagy sikert arattak.
Maurice Lacroix | Aikon #tide (3 kép)
Az Aikon #tide 40 milliméteres, 100 méterig vízálló műanyag kompozit tokot kapott, gyorskioldós kaucsuk szíjjal. A tokon kívül a lünetta és a korona is újrahasznosított műanyag ötvözetéből készült.
A szerkezetet nem bonyolították, elemes kvarcszerkezettel szerelték, azt viszont már nem említi a gyártó, hogy pontosan melyik típussal.
Jelenleg 13 különböző színkombinációban elérhető, a férfiasabb változatoktól kezdve az apróköves indexekkel szerelt femininebb darabokon keresztül a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség nevével fémjelzett limitált modellekig, a sárga-feketétől a rózsaszín-fehérig.
A 690 és 850 svájci frank (270 ezer és 335 ezer forint) között elérhető Aikon #tide már hazánkban is elérhető.
Érdemes egy pillantást vetni rá, ha funky-s, vidám darabot nézünk könnyed nyári napjainkra.