Eszméletlenül dizájnos, azzal kecsegtet, hogy jót tesz a bőrnek, viszont nem kifejezetten olcsó. Ez a Foreo FAQ 221 LED kézmaszk. Megéri megvenni? Kipróbáltuk!
A prémium kategóriás, high-tech bőrápolási kiegészítőkre szakosodott svéd Foreo tavaly bankot robbantott. A LED-fürdőt ígérő egészen extrém külsejű arcmaszkját a 65 milliós instagramos követőtáborral rendelkező Georgina Rodriguez influenszer, Christiano Ronaldo kedvese az egekig dicsérte, ami után beindult az őrület a termék körül.
A cég vezetői jól érezték, hogy addig kell ütni a vasat, amíg azt fehérizzásban tartják a social média ikonok, és gyorsan előrukkoltak hasonló elven működő, ám más területre szánt fura masinákkal.
Többek között befutott egy LED-kézmaszk is, amelynek a feladata papíron, hogy megállítsa, visszafordítsa az öregedési folyamatokat, és ismét kisbaba puhaságúvá és simaságúvá varázsolja a bőrt.
Mindezt értelemszerűen úgy, hogy ahhoz nem kell semmilyen kemikáliával kenegetni, vagy azzal befecskendezni, ami ígéretesen hangzik.
A feladata, hogy megfiatalítsa a bőrt. Kép: Foreo
A feladata, hogy megfiatalítsa a bőrt. Fotó: Foreo
A képek alapján a Foreo FAQ 221 nevű eszköz kifejezetten futurisztikusnak tűnt, egy igazi high-tech kütyünek, ami ráadásul olyan sokba kerül, ami miatt az ember azt feltételezi, hogy tényleg egy hasznos és használható darabról van szó. De hát láttunk már olyat, hogy nem mind arany, ami fénylik, azaz jelen esetben színesen világít. Utánajártunk, hogy működik, mennyire kényelmes, beválhat-e a hétköznapokban, és megéri-e megvenni.
Maszk? Nem maszk!
Az elnevezés, illetve a gyártói képek arra utaltak, hogy a kézre simuló anyagba ágyazták a LED-eket, de ez távol áll a valóságtól.
Nem maszk, csak egy műanyag lebernyeg néhány lámpával.
Nem maszk, csak egy műanyag lebernyeg néhány lámpával.
A Foreo FAQ 221 egy amőba alakú átlátszó szilikon lebernyeg, amin rengeteg lyuk, illetve apró félgömb található. Ez utóbbiak feladata, hogy a középre pakolt készülékházon elhelyezett 8 LED fényét eloszlassák. A lap a csuklóhoz rögzíthető egy meglehetősen ízléstelen, aranyszínű lánc segítségével. De ez nem tart szorosan, így emiatt könnyen lecsúszik a kézről. A tapintása egyáltalán nem kellemes, kicsit ragadós érzetet kelt.
Kicsit kényelmetlen, és könnyen lecsúszik.
Kicsit kényelmetlen, és könnyen lecsúszik.
Az akkumulátort és a LED-eket tartalmazó központi egység szintén kicsit bazári a túlságosan hangsúlyos aranyozás miatt. Indokolatlanul túlméretezett, a súlya kellemetlenül nagy, és mindent összevetve kicsit kényelmetlen. Az sem tetszett, hogy a hagyományos USB helyett egy speciális csatlakozón keresztül tölthető. Valamiért ez mániája a cégnek, más eszközeinél is ezt a megoldást választotta. Amivel csak az a baj, hogy egy újabb kábelt kell otthon tárolni, ha pedig elvész vagy megtörik, akkor problémát okozhat a pótlása.
Használat közben
A termék a fényterápia elvén működik, tehát azt használja ki, hogy az emberi sejtek kémiai reakcióba lépnek a fénnyel, kicsit hasonlóan ahhoz, mint azt a növények teszik a fotoszintézis során. A reakció annak függvényében változhat, hogy milyen a fény hullámhossza, azaz színe. Amikor piros fény éri a bőrt, az arra készteti a sejteket, hogy fokozzák az antioxidánsok, illetve gyulladáscsökkentő anyagok termelését.
Az app jó kis extra!
Az app jó kis extra!
Tudományosan tehát megalapozott, hogy lehet értelme egy ilyen készüléknek. Összesen hét különféle szín közül lehet választani egy telefonos alkalmazásban vagy a bekapcsológomb nyomogatásával. Az appban emellett részletesen lehet olvasgatni arról, hogy melyik árnyalat mire jó, legalábbis a Foreo mérnökei szerint. A türkizkék megnyugtatja a bőrt, a sárga eltünteti a pírt, a kék pedig a pigmentfoltokat, hogy csak néhány példát említsek.
A színek elméletileg jót tesznek a bőrnek. Kép: Foreo
A színek elméletileg jót tesznek a bőrnek. Kép: Foreo
A kezelés ajánlott hosszával kapcsolatban is kapunk tippeket, és a szoftver szerint nagyjából 10 percet kell rászánni naponta egy színre.
A hatása nem azonnal jelentkezik, szóval rendszeresen kell használni.
Néhány alkalom után már tapasztalható némi eredmény, de azért óriási, radikális javulásban felesleges reménykedni. A foltokat halványítja, de nem tünteti el, mint ahogy a ráncokat sem, bár mintha a mélységük csökkent volna. A fényterápia bizonyítottan hasznos, tehát arról nincs szó, hogy a termék átverés lenne.
Megéri?
A csodákban lehet reménykedni, csak kicsit felesleges. A Foreo FAQ 221 sem váltja meg a világot, távolról sem tökéletes, viszont cserébe piszok drága. Nem igazán világos, hogy mi kerül nyolc színes LED-en meg egy műanyag, gumi hatású lapkában 140 000 forintba, hiszen ennyit kérnek el érte. Ha valaki a fényterápiában hisz, akkor jóval olcsóbban megoldhatja egy lámpa és néhány színes szűrő segítségével.
Laptopozni nem egy álom vele.
Laptopozni nem egy álom vele.
Sajnos a kialakítása nem az igazi, gyakorlatilag semmit nem lehet csinálni, miközben a kezünkön van. A fotók alapján lehet használni úgy is, hogy az ember a laptopon kalapál, de ez a gyakorlatban egyáltalán nem működött. Kicsit kényelmetlen, a lánc verdesi a billentyűt, a szilikon lap pedig könnyen lecsúszik, leesik. Ám ha valaki nyugalmi állapotban, tévézés, szépségápolás közben vagy elalvás előtt teszi fel valaki, akkor ez azért nem probléma.
Volt már olyan Foreo termék, amely nagyon tetszett, de ez a kézmaszk ebben a formában, ezen az áron zsákutcának tűnik.