A mega dizájnos Dyson Airstrait egyszerre hajszárító, hajvasaló és azzal kecsegtet, hogy roncsolás nélkül formázható vele a haj. De igaz ez? Megéri az árát? Kinél válhat be?
A Dysonnak sikerült az, amit senki sem gondolt volna: az angol cég totálisan egyedi dizájnkoncepciójával szexivé tette a porszívókat, teljesen új irányba állította a termékcsaládot és totálisan átalakította az erőviszonyokat. A konszern az ott aratott sikerekre építkezve más olyan területeket is kinézett magának, ahol kamatoztatni tudja a nagyerejű légmozgatásban szerzett tapasztalatait.
A vállalat a közelmúltban színre lépett hajszárítóval, multifunkciós hajformázóval, és most egy új készülékkel a hajsimítók piacára toppant be. Ez a Dyson Airstrait, amelynél a cég maradt a már korábban kijelölt úton. A cél ugyanis az volt, hogy a tömegből kilógó, határokat feszegető masinát tegyen le az asztalra.
Menő dizájn
Érezhető törekvés volt, hogy ez az első pillanattól érződjék, azaz a dizájn ezúttal is ütős lett. Az anyaghasználat kiváló, a készülék fogása kényelmes, nem csúszkál ki a kézből.
A súlya sem vészes, viszont az átlagosnál jóval méretesebb. Ráadásul a töltője kifejezetten nagy, és emiatt előfordulhat, hogy egy apró, túlzsúfolt fürdőszobában nehezen lehet neki helyet szorítani. Ez problémát jelenthet utazásnál is, ha valaki egy amúgy is degeszre pakolt bőröndbe pakolná bele. A kék-narancssárga (a Dyson szerint poroszkék-réz) színezés kiemeli a vetélytársak közül, és jól is néz ki.
A más Dyson termékekről ismerős, kerek fémgombokra épülő kezelőpanel remek, a mellette elhelyezett színes kijelző pedig szintén azonnal jelzi, hogy itt nem egy hétköznapi, olcsó modellről van szó. A lapátok a megszokottnál jóval nagyobbak és vastagabb, és az élükön fura lyukak találhatóak.
Levegővel dolgozik
Ennek oka, hogy a hagyományos hajvasalóktól eltérően itt nem a hajszálakat roncsoló, felforrósított kerámialapok, hanem meleg levegő segítségével történik a formázás. Ennek köszönhetően pedig elméletileg a haj egészségesebb marad. A megoldás másik előnye, hogy így a készülék egyben hajszárítóként is funkcionálhat, tehát nem kell két masinát bevetni, legalábbis papíron.
Azt tapasztaltuk, hogy a dolog a valóságban is működik, azzal az apró észrevétellel, hogy a hajtő nedves maradt, ami télen, hidegben kellemetlen lehet.
A fő feladata az egyenesítés, simítás és nyújtás, és e téren remek teljesítményt nyújt, köszönhetően a cég saját fejlesztésű Hyperdymium motorjának. 13 lapátos járókereke percenként 106 000 fordulatot tesz, és másodpercenként 12 liternyi levegőt hajt át a gépen. Gyorsan és hatékonyan dolgozik, a haj szép fényes lesz a használat után. És nagy előnye, hogy nem égetheti meg vele magát az ember.
Nedves és száraz hajon is használható egyaránt, és több előzetesen beállított légáramlás erősségi és hőmérsékleti mód közül lehet választani, attól függően, hogy mire van szüksége az embernek. A beépített szenzorok érzékelik, hogy mikor nincsenek hajszálak a karok között, és ilyenkor automatikusan alacsony teljesítményre kapcsol.
A hagyományos hajvasalók tökéletesen csendesek, de az itt alkalmazott, teljesen másfajta működési elv miatt a Dyson Airstrait zajos. Annyira hangos, mint egy hajszárító, ami nyilván zavaró, de ezt azért bőven túl lehet élni.
A kezelést jól megoldották, a gombokra rajzolt piktogramok kifejezőek, és az LCD-kijelzőn látszik az aktuális üzemmód. A vezérlésbe igen hamar belejöhet még egy technológiai analfabéta is, elrontani nem lehet semmit. Itt érdemes megemlíteni, hogy a készülék néhány perc után automatikusan kikapcsol, ha nem nyúlnak hozzá. Tehát akkor sem történhet semmi baj, ha valaki véletlenül bedugva felejtené.
Kőkemény luxus
A Dyson Airstrait egy igazi prémium ligás termék, ami nem csak a márkanéven, a megjelenésén, de az árán is tükröződik. 200 000 forintot kóstál, amivel jelenleg a legdrágább itthon kapható hajsimító. A tudása méltó ehhez az összeghez, hiszen az eszköz biztonságos, gyors, jó munkát végez, a végeredmény szuper lesz, és a hajat is óvja.
Megkértem néhány embert, hogy próbálja ki a modellt, és az ő tapasztalataikat összegeztve azt lehet mondani, hogy nagyon úgy fest, hogy a Dyson, meleg levegőre épülő eljárásának van értelme, és nem lennénk meglepve, ha a jövőben hasonló megoldás más gyártók termékeiben is felbukkanna.
Azoknak tudnám jó szívvel ajánlani, akik viszonylag gyakran nyúlnak a hajsimító-hajvasaló után.
Mert ahhoz azért drága mulatság, hogy félévente bekapcsolják, még úgy is, hogy lehet vele büszkélkedni az ismerősök előtt, vagy parádézni az online felületeken.