Korrupciós influenszerről még nem hallottunk.
Mi történik? Háziőrizetéből influenszeri pályára lépne Schadl György. Sokak meglepetésére a bírósági tárgyalás tetőpontján megjelent a közösségi oldalakon, a Facebookon és az Instagramon, ahol alig rejtett üzenetekkel, és egy mosolygós, magabiztosságot sugárzó fotóval debütált. A Blikknek nyilatkozott is arról: „Saját ötletről beszélünk, ami abból fakadt, hogy bár én nem vagyok közszereplő, de ez számos médiumot hidegen hagyott, ennek ellenére lefotóztak, címlapokon írtak rólam.
Ha már ez így van, és úgy kerültem az köztudatba, hogy ez nem állt szándékomban, akkor viszont úgy gondoltam, álljunk a mozgalom élére. És akkor legyen valóban arra lehetőségem, hogy elmondhassam én is a saját véleményemet”
Miért érdekes ez? Bár 2021 novemberétől két éven át, házi őrizetbe helyezéséig börtönben ült Schadl György, a végrehajtók korrupcióval vádolt korábbi elnöke, a letartóztatásának két éve alatt összesen 189 millió forintot keresett az érdekeltségébe tartozó, állami feladatot ellátó végrehajtói irodákkal. Az ügyészség a börtönbüntetés mellett 200 millió forint pénzbüntetés kiszabását is indítványozta Schadllel szemben, aki tehát ezt az összeget már csaknem meg is kereste a rács mögött. Most tehát, háziőrizetben is luxuskörülmények között várja ügye elbírálását, ahonnan meglehetősen izgalmas lehet a tartalomgyártás. Fény derülhetne például arra, hol van Schadl korábban lefoglalt négy autója, kisrepülője és kishajója. A Blikk kérdésére, hogy miről fog posztolni, Schadl most azt felelte, „a családtól a főzésen át a kertészkedésig szinte minden előfordulhat”, de a magánélete mellett „finom utalásokat tenne” a büntetőügyéről is.
„Elárulhatom, már most is körvonalazódik bennem egy olyan üzenet, amelyen azután el lehet gondolkodniuk a kívülállóknak, a követőknek, az olvasóknak.”
Kontextus. A vádirat szerint Schadl György, a végrehajtói kar volt elnöke „korrupciós kapcsolatot alakított ki” a fideszes volt igazságügyi miniszterhelyettes és államtitkár Völner Pállal, aki rendszeresen 2–5 millió forintot kapott tőle – összesen legalább 83 millió forintot. Az államtitkár cserébe vállalta, hogy a pozíciójából eredő befolyásával Schadl kéréseire elintéz konkrét ügyeket, például a jól jövedelmező végrehajtói kinevezéseket. Az ügyészség szerint Schadl lényegében „fizetésként” adta Völnernek a pénzt, hogy folyamatosan rendelkezésére álljon a különböző ügyek elintézésében.