A Berkshire papírjai 464,8 dolláros csúcsot értek el a tőzsdei jegyzésben, ez történelmi rekord. Soha ennyi pénzen nem ült még az omahai bölcs.
A Berkshire Hathaway befektetési holding piaci értéke szerdán meghaladta az 1 billió dollárt, ez történelmi csúcs. A Warren Buffet által immár hat évtizede épített-menedzselt konglomerátum ezzel a kapitalizációval olyan techóriásokhoz csatlakozott, mint az Apple, az Nvidia, a Microsoft, a Google-anyavállalata, az Alphabet, az Amazon, valamint a Facebook mögött álló Meta.
A 93 éves Buffett-et csak az omahai bölcsként emlegetik, a cége teljesítménye az amerikai gazdaság egyfajta lakmuszpapírja is sok elemző szerint. Úgy tűnik, a befektetők optimisták.
Jelenlegi 146 milliárd dolláros vagyonával Buffett a világ hatodik leggazdagabb emberének számít.
A Berkshire papírjai – cikkünk publikálásakor – 464,8 dolláros csúcsot értek el a tőzsdei jegyzésben, ez történelmi rekord.
Buffett jobbkeze, a Berkshire befektetési stratégiájának atyja, Charlie Munger tavaly, 99 éves korában hunyt el. Nemcsak évtizedes munkakapcsolat kötötte őket össze, jó barátok is voltak, Munger hatalmas hatással volt Buffett-re.
Buffett alapvetően olcsó cégeket keresett – ilyen volt maga a Berkshire is, egy lepusztult textilgyár, amit 1965-ben vásárolt meg, majd holdingcéggé alakítva végül ez lett a központi befektetési cége. Munger viszont olyanok társaságokat keresett befektetésre, amiknek már van pénztermelő képessége, csak más nem látja bennük a lehetőséget. Az ő filozófiája az volt, hogy a prémium felárat megéri megfizetni, ha a cég rövid távon úgyis visszahozza a befektetést. Ezt a filozófiát vette át végül maga Buffett is, amit a részvényesek sokszorosan megháláltak azóta.