Nagy Ádám még 2022-ben perelte be a 24.hu szerkesztőségét, de összességében ő járt rosszabbul.
Mi történt? Két év után lezárult az eljárást, amit Nagy Ádám a 24.hu kiadójával szemben kezdeményezett. Nagy azért pereltbe a lapot, mert az két cikkben is láthatóvá tette mártonhegyi otthonát, ami véleménye szerint azonosíthatóvá tette a lakhelyét. A képeket törölték a cikkekből, a rendőrség megszüntette a büntetőeljárást. A pereskedés közben viszont a Schadl-ügy nyomozati iratai alapján kiderült, Nagy Ádám lakcíme volt az a helyszín, ahová Schadl György bizalmasa elszállított egy autót.
Magyarán: Nagy Ádám bizonyíthatóan kapcsolatban állt a korrupcióért börtönbüntetésre ítélt végrehajtói kar egykori elnökével.
Előzmények. A lap két éve írt arról a mártonhegyi luxusvilláról, amit Nagy Ádám édesapja, Nagy András cége épített. Meglepő volt, honnan volt erre pénze Nagynak, hiszen korábban azt lehetett hallani róla, hogy kisebb, ház körüli munkákat végzett a Rogán-családnak. Rogán ma már építési vállalkozóként hivatkozik Nagyra, és válása óta az ő házában bérel lakást a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter. Nagy Ádám feljelentést tett a cikkek után, mert kifogásolta, hogy az anyagban fotók és leírások is szerepeltek otthonáról. A feljelentésben kitért arra is, hogy országgyűlési képviselők, és a Partizán munkatársai is megjelentek az ingatlannál, szerinte kérdésekkel zaklatták, engedélye nélkül kép-és hangfelvételeket készítettek.
Miért fontos ez? Nagy Ádám az eljárás során megerősítette, hogy ebben mártonhegyi luxusvillában él. Márpedig ez volt az az ingatlan, ahova a Schadl-Völner ügy negyedrendű vádlottja, M. V. 2021. április 23-án egy autót vitt el. A negyedrendű vádlott Schadl mindenese volt, naplóbejegyzései szerint feladatai közé tartozott például a készpénz szállítása, autóügyek bonyolítása és a pénzváltás is. Épp az egyik naplóbejegyzés szerint történt, hogy 2021. április 23-án M. V.-nek fel kellett hívnia Nagy Ádámot, és elvinnie hozzá egy autót.
A bejegyzés alapján egyértelmű, hogy Rogán Antal kabinetfőnökéről van szó, a sofőr ugyanis feljegyezte a címet, ahova mennie kell: a mártonhegyi luxusingatlant.
És ez számít? A Schadl-Völner-ügy vádiratában erről a kapcsolatról nem esik szó. „Az, hogy valakinek kapcsolata van egy vádlottal, az bűncselekmény gyanúját nem jelenti” – mondta Fürcht Pál, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője később. A főügyész szerint a terhükre rótták, hogy nem tudják ki az a Tóni, Barbara és Ádám, akiket Magyar Péter – Varga Judit egykori igazságügyi miniszter volt férje – Rogán Antalként, Rogán Barbaraként és Nagy Ádámként azonosított. Fürcht szerint tudják, de nem találták nyomát olyan 10, 20 vagy 35 éves üzletnek, mint amire a nyomozati iratok között utaltak.
Miről szól a Völner-Schadl ügy? A vádirat szerint Schadl György, a végrehajtói kar volt elnöke „korrupciós kapcsolatot alakított ki” a fideszes volt igazságügyi miniszterhelyettes és államtitkár Völner Pállal, aki rendszeresen 2–5 millió forintot kapott tőle – összesen legalább 83 millió forintot. Az államtitkár cserébe vállalta, hogy a pozíciójából eredő befolyásával Schadl kéréseire elintéz konkrét ügyeket, például a jól jövedelmező végrehajtói kinevezéseket. Az ügyészség szerint Schadl lényegében „fizetésként” adta Völnernek a pénzt, hogy folyamatosan rendelkezésére álljon a különböző ügyek elintézésében.