Egyre több idős ember dolgozik Magyarországon; a 70-74 évesek körében 2010 óta ötszörösére nőtt a legálisan állást vállalók száma.
Magyarországon 2010-ben a 65–69 éves korosztályból 25 ezren dolgoztak, 2022-re azonban ez a szám 84 ezerre ugrott. A 70–74 évesek között hasonló a tendencia: 2010-ben 6 ezren, 2022-ben 28 ezren vállaltak munkát. A Népszava a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatóját kérdezte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataiban látható tendenciáról. Molnár László úgy fogalmazott:
„Magyarországon inkább a kényszer, a fejlett nyugati országokban döntés kérdése az, hogy nyugdíjba vonulás után a munkát vagy a pihenést választja az ember.”
A kutató szerint az alacsony keresetek és indulónyugdíjak miatt vállal sok nyugdíjas munkát – az ellátás 20-30 százalékkal alacsonyabb ugyanis, mint az elmúlt évek átlagkeresete volt. Molnár elmondta, hogy a nyugati országokban csak az dolgozik nyugdíjasként, akinek kedve is van hozzá.
Magyarországon viszont a pénz mellett fontos tényező a munkában maradásban a kényszer is: a háziorvosok átlagéletkora például 65 év, mert ha ők nem dolgoznak tovább, megakad az ellátás is. Ugyanez a helyzet több más egészségügyi területen, szociális dolgozóknál, pedagógusoknál is.