A slágerlistákon. Dühös, elitellenes countryslágerek uralják a legnagyobb slágerlistákat, a politikusok mellett pedig a politikai megmondóemberek is fokozzák a hájpot.
Két hete nem sokan fogadtak volna nagy összegben arra, hogy Oliver Anthony Rich Men North of Richmond című száma vezeti az iTunes slágerlistáját. Pedig ez a dal áll az élen, ahogy az Apple Musicnál is, a Spotifynál pedig harmadik.
A siker annak köszönhető, hogy a dal nagyot megy az amerikai jobboldali-konzervatív közösségi médiában, Ben Shapiro is méltatta. A szöveg a washingtoni elitet hibáztatja az országot sújtó társadalmi problémákért: a magas adókért, a széleskörű elhízásért, vagy a fiatal férfiak körében felfutó öngyilkossági arányért. A republikánusok szerint ez „az elfelejtett amerikai hazafiak himnusza” – írja az amerikai Forbes.
Az egy hete az X-re (korábbi nevén Twitter) posztolt szám már közel 30 millió megtekintésnél és 30 ezer megosztásnál jár.
Country-sokadvirágzás
Anthony Virginiában él, ahol földműveléssel foglalkozik. Azt mondta, középen áll a politikai tengelyen és van olyan, amiben nem ért egyet a konzervatívokkal és a liberálisokkal sem. Két éve csapott fel zeneszerzőnek, de korábban 12 órás műszakokban is dolgozott egy észak-karolinai gyárban.
A country a Billboard listáját is uralja. A Hot 100 első három helyét az egyik júliusi héten countryzenék foglalták el. A győztest, Jason Aldean Try that in a small town című számát Donald Trump és Ron DeSantis egyaránt méltatta. A dal azóta a YouTube-on közel 30 millió megtekintést szerzett.