A Millenáris sok szempontból verhetetlen rendezvényhelyszín Budapesten, a különleges környezet a kerekasztalbeszélgetésektől a több ezres fesztiválokig szinte bármilyen eseményt képes befogadni. A komplexum jóval többet kínál puszta falaknál és szolgáltatásoknál: közös élményt ügyfeleknek, látogatóknak, szervezőknek, véletlenül arra sétálóknak egyaránt.
Valószínűleg minden, a rendszerváltás környékén vagy azelőtt született budapesti emlékszik arra, amikor a Széll Kálmán térhez közeli pusztuló ipartelep helyén egyszer csak vonzó rendezvényeket is kínáló, gyönyörű park nőtt ki a földből. Ez lett a Millenáris. Itt kezdődik a történet Dankó Virág, a Millenáris Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója számára is. „Nekem személyesen azért is jelent sokat ez a hely, mert itt nőttem fel a szomszédban, és akkor még itt vontatták ki a vasúti kocsikat éjjelente a villamossínekre. Hihetetlen változás volt a kétezres évek elején, hogy ez a tér kinyílt, kizöldült és befogadóvá vált – és ezeket az értékeket azóta is őrzi” – emlékszik vissza.
A fejlődés azért nem volt töretlen, húsz év nagy idő, rengeteg rendezvény és több mint tízmillió látogató természetesen nyomot hagyott a parkon és az épületek állagán is. De a Millenáris egyik nagy értéke épp az, hogy ahogy az egykor világhódító Ganz telephelyéből rendezvényközponttá fejlődött, folyamatosan alakulva képes mindig „megrázva magát” állandóan újjászületni. A mostani új etap az üzemeltető csapatnak is köszönhető.
Rengeteg pénzt és energiát fektettünk abba, hogy visszahozzuk, illetve meg is haladjuk azt a színvonalat, amit a Millenáris a megnyitása után képviselt”
Dankó Virág
Harmonikus egységben múlt és jelen
A most nyíló új fejezet tökéletes szimbóluma lett az azóta rangos nemzetközi díjak sokaságát bezsebelő Széllkapu Park 2020-as megnyitása, de ez valójában csak az egyik lépés volt a sokból. A Fogadó épületét például az eredeti felújítás alkalmával lebontásra szánták, és csak az Álmok Álmodói kiállítás idejére, a látogatók fogadására hagyták meg. Az emberek azonban nagyon megszerették, és kiderült, hogy sok mindenre alkalmas, így végül műemléki védettséget kapott, ám igazi felújítása elmaradt. Ez most, tavaly nyárra végre megtörtént, és a Fogadó egy új, modern épületrésszel is bővült.
„Ez az épület hordozza magában a legjobban azt, ami az egész létesítményre jellemző: megőriztük az eredeti hangulatot, a stílusjegyeket, de az új, abszolút modern és mai épületszárnnyal olyan harmonikus egység jött létre, amely minden igényt kielégíteni képes rendezvénytérként funkcionál. Már volt itt a Forbesnak rendezvénye, Glamour gála, filmforgatás, színházi előadások, kulturális rendezvények: nagyon sokrétűen használható ez a kis ékszerdoboz” – fogalmaz az ügyvezető igazgató.
A megújulás a teljes parkot és az összes épületet érintette, és most már biztosan kimondható, hogy nagyon jól sikerült. Dankó Virág szerint ezt a legjobban az mutatja, hogy olyanok hoznak újra rendezvényeket a Millenárisra, akik egykor visszatérő ügyfelek voltak, de aztán ilyen-olyan okokból elmaradoztak.
Nagy öröm és büszkeség, hogy sokan jönnek most vissza azzal, hogy ez most ismét olyan, sőt még olyanabb, mint volt. Az új ügyfelek közül is sokan visszatérnek hozzánk, mások pedig rögtön jelzik, hogy jönnének vissza.”
Ebben persze nagy szerepük van a Millenáris adottságainak is. „Az tényleg egyedülálló, hogy gyakorlatilag a városközpontban, egy héthektáros területen tudunk kínálni harminc különböző rendezvényhelyszínt, és egy hatalmas, a rendezvényekhez szintén használható parkfelületet” – mutat rá Dankó Virág. Ehhez jön még a Millenáris egyedi, történelméből fakadó hangulata, valamint a tökéletes megközelíthetőség. A felújítás során a tömegközlekedés mellett nagy hangsúlyt kapott az alternatív közlekedési eszközökkel érkezők kiszolgálása is, a Széllkapu Park alatt megnyitott mélygarázzsal együtt pedig már közel 800 autó tud kényelmesen parkolni a Millenáris területén. „Mivel ez a mélygarázs kifejezetten erre a célra épült, és nem a funkció rovására történő helytakarékosság volt a fő szempont, sok vendégünk kiemeli, milyen tágas, milyen könnyű parkolni, nem nyomasztó a belmagasság” – meséli nevetve az ügyvezető arra is rávilágítva, mennyire sokat jelenthetnek ilyen apróságok is abban, hogy milyen élmény ellátogatni egy rendezvényhelyszínre.
A harminc helyszín azt is jelenti, hogy a Millenárison workshopoktól előadásokon, zenei rendezvényeken, filmforgatásokon, kerekasztalbeszélgetéseken át több ezer fős szabadtéri rendezvényekig mindenfajta esemény megrendezhető. Sőt, ami talán ennél is fontosabb, ezek kombinálása is lehetséges, azaz egy többnapos, a profilok között váltogató rendezvény is megvalósítható egy helyszínen.
A falakon innen és túl
Mindehhez most már minden igényt kielégítő szolgáltatások is csatlakoznak. „Teljes körű szolgáltatásokat tudunk nyújtani mind technikai eszközök, mind catering, mind őrzésvédelem tekintetében, és ezek minőségét folyamatosan ellenőrizzük és javítjuk” – mondja el Dankó Virág.
A Millenáris ezzel visszatért a befogadó hagyományaihoz, és ugyan saját rendezvényeket is szerveznek, újra többségbe kerültek a külső, a helyszín sokszínűségét tovább növelő események. Nagy figyelmet fordítanak arra is, hogy mindez ne vezessen megint állagromláshoz. Digitalizált folyamatok segítik, hogy megvalósuljanak a tervezett kisebb karbantartások, felújítások a rendezvények zavarása nélkül. Most elsősorban a még szélesebb körű szolgáltatások nyújtására, illetve az energiahatékonyság növelésére koncentrálnak. „Ez a saját költségeinket is csökkenti, de az ügyfeleket terhelő költségek mérsékléséhez is hozzájárul. Ez jó a Millenárisnak, hiszen nő az ingatlanjaink értéke, gyarapodnak a képességei, de rögtön megjelenik az ügyfél oldalán is.”
Adott tehát egy egyedülálló lokáció, egy különleges hangulatú környezet, modern épületek, kiemelkedő technikai feltételek és szolgáltatások. De a Millenáris igazi értékét mégsem csak ezek adják, és az ügyfelek vagy a látogatók sem csak ezért térnek vissza ide. Az ügyvezető történeteket mesél arról, hogy egyszer elszabadult lufik miatt rekordidő alatt szereztek alpinistákat, vagy hogy dolgozik a csapatban immár közel húsz éve egy legendás hölgy, aki saját, varázslatos készletei és kézügyessége segítségével szinte minden váratlan problémára megoldást tud találni.
Elmondja azt is, hogy amikor tavaly az egyik legnagyobb, szabadtéri rendezvény idején özönvízszerű eső zúdult le, a kollégák, a szervezők és a vendégek is összefogtak, hogy székekből hidat építsenek a szárazon maradt területek között. Így a rendezvény végül egy jó hangulatú csapatépítő tréninghez lett hasonlatos, aminek utólag mindenki dicsérte a különleges hangulatát, miközben egy darabig úgy tűnt, az egészet elmoshatja az eső. „A mi csapatunknak tényleg életcélja az, hogy az ügyfelek boldogok legyenek – jelenti ki Dankó Virág. – Ez magától értetődőnek tűnik, de a valóságban nem olyan egyszerű ilyet találni. Mi nemcsak falakat és tereket kínálunk, hanem egy olyan csapatot, amelynek tagjai akkor érzik jól magukat, ha a rendezvény jól sikerül, az ügyfél mosolyogva távozik, és utána visszajön.”