Biztonságos, skálázható, egyetlen informatikai környezetben egyesíti a privát és a nyilvános felhő előnyeit, miközben garantálja az adathelyreállítást, a gördülékeny adatredundanciát, a kimagasló rendelkezésre állást és a kiberbiztonságot. Ez a hibrid felhő, amit okkal részesítenek előnyben a bizalmas adatokat kezelő ágazatok, köztük a pénzügyi és banki, vagy éppen a kormányzati és egészségügyi szektor.
Kerekes József, a T-Systems Magyarország Technology Presales and Consulting divízió igazgatója a Forbes kérdésére megerősítette, hogy a cloudban dolgozó nagyvállalatok túlnyomó része számára is a hibrid megoldások a legideálisabbak, hiszen adatnehéz tevékenységük jellemzően többfelhős konfigurációkat igényel. A technológia rugalmasságának és skálázható kapacitásának előnyeit viszont csak olyan szolgáltatóval tudják kiaknázni, aki a lehető legoptimálisabb módon képes az infrastruktúra kihelyezésére és működtetésére.
Nincs megállás
Bár eleve komoly helyzeti előnyt jelent a régió legnagyobb, 10 730 négyzetméter géptermi területtel rendelkező adatközpontján keresztül üzemelni, a T-Systems Cloud & Data Center kifogástalan működéséhez ugyanúgy kell tapasztalat és szakértelem, mint innovatív technológia. A hazai létesítményt éppen azért kedvelik az ügyfelek – érvelt Kerekes József Sándor –, mert az adataik egy jó reputációval rendelkező, megbízható cég ismert telephelyére vándorolnak, és ez anyagilag is jobban megéri, hiszen a külföldi szolgáltatókhoz képest olcsóbban kapnak nagyobb sebességet.
Az pedig végképp a T-Systems adatközpontja mellett szól, hogy a rendelkezésre állás folyamatos és nagyon magas arányban működik, ráadásul a központot a nap 24 órájában tapasztalt villamos- és gépészmérnökök üzemeltetik, miközben a SmartHands csoport állandóan az ügyfelek rendelkezésére áll az ügyféloldali eszközök alapszintű üzemeltetési támogatásában– magyar és angol nyelven.
Kiberbiztonság mellé fizikai védelem
Az üzletmenet-folytonosság prioritás, ahogy az energiahatékonyság és a biztonság is. Az adatközpont működését az intelligens épületekre jellemző energiamenedzsmenttel optimalizálják – többek között gépész-automatikai és informatikai megoldásokkal, illetve külső hőmérséklet, fogyasztói szokások és más szempontok szerint finomhangolt rendszerekkel, anélkül, hogy ez a funkcionalitás rovására menne.
Ilyen feltételek mellett képesek szavatolni a biztonságos adattároláshoz szükséges fizikai feltételeket is: a villamosenergia-ellátást egy független, redundáns hálózat végzi, míg a belső hőmérséklet sosem térhet el a 22 ± 2 Celsius-foktól. Tűz esetén pedig a keletkező lángot nitrogéngáz alapú, környezetbarát oltórendszer fojtja el.
Határtalan bizalom
Az adatközpont 16 éve tagja a Telekom csoportnak, és mára nemzetközi elismertségnek örvend: jelenleg 90 százalékos kihasználtsággal működik, három budapesti és két vidéki adatközponti helyszínen mintegy 120 nagyvállalati ügyfelet szolgál ki, köztük 35 külföldi és hazai telekommunikációs céggel, így lényegében szolgáltatósemleges, virtuálisan korlátlan sávszélességgel rendelkező infrastruktúrát alkot. „A T-Systems Magyarország a nagyvállalatok digitális szolgáltatójaként mindig is egyedi, testre szabható felhőszolgáltatásokat nyújtott, és lokális szereplőként mára komoly hozzáadott értéket képvisel” – foglalta össze Kerekes József. (x)