Hosszú tévés karrier, képernyős siker a tévén kívül, több talk, kevesebb show. D. Tóth Kriszta szívóssága és a véletlenek szerepe.
Megjelent a századik magyar Forbes, benne DTK-val és még 99 másik selfmade-magyarral.
„Minden abba az irányba mutatott, ahol most vagyok, ma már látom ezt. Az elmúlt néhány évben minden értelmet nyert a WMN-nel – de tény, hogy a környezetemben sokszor okoztam fejvakarást, szemöldökfelvonást egy-egy döntésemmel. Ha végignézek a pályámon, azt látom, hogy rendszeresek voltak a »komfortzóna-elhagyások«, azok az élethelyzetek, amikor döntenem kellett, hogy maradok vagy megyek. Általában utóbbit választottam.”
D. Tóth Krisztát tizenkét éven át láthattuk a tévéképernyőn, volt műsorvezető az RTL Klubnál és a Magyar Televíziónál, közben 29 éves korától három évig a köztévé tudósítója volt Brüsszelben. A napi híradózástól 2011-ben búcsúzott el, utána még két évig vezette első műsorát, a DTK Show-t – ma már látja, hogyan lehetett volna jobban csinálni. „Például most már tudom, hogy a talk az erősségem, nem a show” – nevet. Az egyik legvakmerőbb húzásának tartja, hogy otthagyta az intézményes sajtót. A WMN akkor még „csak érzésre volt meg, fejben nem”.
Két évig minden ajánlatra nemet mondott, adni akart magának egy kis időt, hogy átgondolja, hogyan tovább. És közben írt két regényt. Tudta, hogy van egy rendszer, amiben nagyon jól boldogul, de szerette volna felépíteni a magáét. „Mindig különutas voltam. Műsorvezetőnek túlságosan újságíró, de egy újságíróhoz képest túl sokat szerepeltem – mondja. – Persze teljesen más korszakról beszélünk, ma már mindenki csinál mindent.”
DTK selfmadeségének teljes sztoriját a februári Forbes magazinban írtuk meg, 99 másik magyaréval, köztük Váradi Józseffel, Majkával és Alföldi Róberttel együtt. A magazinba itt tudsz belelapozni:
Kapcsolódó: