Klisé. És sokan utálják. Mások rettegnek tőle. Pedig ez az állásinterjúkon használatos kérdés csak neked segít.
Ha te elmész egy állásinterjúra, az nem jelenti azt, hogy mindenáron annál a cégnél akarsz dolgozni. Ugyanígy, ha téged behívnak egy állásinterjúra, az nem feltétlenül jelenti, hogy fel is fognak venni. Mindketten azért vagytok ott – te és a cég képviselői -, hogy többet tudjatok meg egymásról.
Általában egy összeszedett vezetővel vagy egy képzett HR-essel találod ilyenkor szemben magad, és nagyjából azt is tudni lehet, milyen kérdésekre számíthatsz. Ha hibázik, nem kell kijavítanod a HR-est, egyszerűen csak válaszolj a feltett kérdésekre. Nem árt, ha válaszaidból kiderül, hogy tudsz ezt-azt a cégről. És használd a szokásos, sokak által retteget vagy utált kérdést is erre. Szóval amikor egy állásinterjún megkérdezik tőled, hogy
miért szeretnél a mi cégünknél dolgozni?
Te mondd azt (elnyomva magadban a vágyat, hogy rávágd: ki mondta, hogy itt akarok dolgozni?):
Olvastam és hallottam a cégről, és azonosulni tudok a szervezet céljaival. Lenyűgöztek a már elért eredményeik is. Szívesen szereznék komolyabb gyakorlatot a fémcsipesz-gyártásról, ahogy láttam, itt ez van fókuszban.
A kérdés lényege, hogy kiderüljön, felkészültél a beszélgetésre, és most is odafigyelsz-e. Az állásinterjút mindig vedd komolyan, gondolj ilyenkor arra, hogy a többi pályázó talán nálad is felkészültebb és alkalmasabb a pozícióra. Ráadásul, ha valóban utánajársz a cégnek, könnyebben bele tudod képzelni magad a pozícióba, az esetleges jövődbe, és könnyebben tudsz majd dönteni, ha felajánlják neked a lehetőséget.
Összességében tehát a miért akarsz itt dolgozni? egyáltalán nem egy rossz kérdés.