Az egyik legnagyobb európai fintech, a több mint 30 milliárd dollárra értékelt Revolut megkezdte terjeszkedését az Egyesült Államokban, sokat remélve a lakossági tőzsdei kereskedés bevezetésétől.
A 2015-ben alapított, mostanra több mint 16 millió felhasználóval rendelkező, londoni központú Revolut népszerűségét a komoly átváltási díjaktól mentes online devizaszámla-szolgáltatásának, illetve egyszerű készpénzátutalási rendszerének köszönheti. A fintech vállalat fokozatosan neobankká változott, ahogy bevezette kriptovaluta-kereskedési, tőzsdei és a hétköznapibb bankokra is jellemző szolgáltatásait.
A CNBC szerint újabb mérföldkőhöz értek, lezárul ugyanis az a hosszú, 16 hónapos engedélyeztetési eljárás, amelynek végén a Revoluton ETF-ekkel és az NYSE valamint a Nasdaq tőzsdéken listázott cégek részvényeivel kereskedhetnek az ügyfelek.
A Revolut most minden funkciójával együtt komoly kihívója lehet a Robinhood és a Square fintecheknek, melyek fő profilja a befektetési, illetve tőzsdei részvényekkel való lakossági kereskedés.
A Revolut egyelőre csak „közvetítői brókerként” teszi lehetővé a felhasználóknak a kereskedést, valójában a tranzakciókat egy new jersey-i fintech, a Drive Wealth könyveli.
A fintech befektetői körébe tartozik a Softbank és a Tiger Global. A vállalat tervei között szerepel, hogy maga is a tengerentúli tőzsdére és/vagy a londoni tőzsdére lépjen.