Épp támad a Petya, a legújabb zsarolóvírus, a MÁV jegyvásárlói rendszere meg romokban, ha más miatt is, de az látszik, hogy ma már a mindennapjaink része a digitális világ, és fel kell készülnünk a rosszindulatú támadásokra is. A Forbes Nextben fókuszban a technológia, a tudomány és a jövő. Meg a hekkerek, köztük a Crysys Lab.
Keresd a Forbes Nextet, a lap legújabb különszámát csütörtöktől az újságárusoknál!
Kiberbiztonsággal, gyakorlati védelemmel, mellette oktatással és kutatással is foglalkoznak a BME Crysys Laborjának tagjai, Buttyán Levente és Bencsáth Boldizsár vezetésével: egy évtizede azokon a biztonsági szabványokon dolgoztak, amivel ma már egymással kommunikálnak az autók, egyik külsős munkájuknál felfedezték a Duqu nevű kiberfegyvert, ami miatt a világ kiberbiztonsági szakértői azóta is előre köszönnek nekik.
A Forbes Nextben meséltek arról, hogyan működhet világszínvonalú hekkerlabor egyetemi keretek között, miért jut ki hallgatóikból álló csapatuk most már rendszeresen a világ legnagyobb kiberbiztonsági rendezvényére, a Defconra, és hogy milyen cégek indultak abból a pár szobából, ahol dolgoznak.