A koronavírus-járvány a gazdasági sokk mellett a világ legnagyobb home office kísérletét is előidézte. Vannak olyan cégek, amelyek eddig hallani sem akartak róla, másoknál teljesen természetes volt, hogy nem az iroda a munkatársak fő előfordulási helye. Mára több tech-cégnél új pozíció született a különleges helyzet kezelésére.
Miután a Facebook tavasszal bejelentette, hogy a munkavállalói eldönthetik, otthonról szeretnének-e dolgozni, a Quora belső felmérésén pedig az alkalmazottak 60 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a járvány után is otthonról akar dolgozni, a cégek külön pozíciót hoztak létre a távmunka menedzsmentjére – írja a g7.hu a Washington Post cikke alapján.
A Facebook és a Quora után a Linkedin és a Glassdoor is fontolgatja, hogy legyen távmunkamenedzserük. A munkakörhöz tartozik, hogy kidolgozzák a távmunka szabályait, segítik a projektmenedzsereket, hogy a projektek home office-ban se essenek szét vagy épp szervezik az online csapatépítőket.
A 2011 óta teljesen távmunkában működő open source szoftvercég, a GitLab távmunkamenedzsere, Darren Murph szerint a munkakörhöz olyan speciális kvalitásokra van szükség, hogy indokolt a külön pozícióra külön ember felvétele.
A munkahelyi kommunikációs szoftvert fejlesztő és üzemeltető Slacknél a cég munkakultúráját jól ismerő szenior munkatársat bíztak meg a távmunka menedzselésével.
Ali Rayl, a cég munkatársa azt mondta,
ez egy átmeneti pozíció, amire már nem lesz szükség miután a távmunka rutinná válik.
Fotó: Dillon Shook / Unsplash