Több mint félmilliárd dollár veszteséggel zárta a harmadik negyedévét a Twitter, miután ki kellett fizetnie a 809,5 millió dollárnyi – közel 255 milliárd forintnyi – hosszú idő óta pedzegetett büntetését, írja a BBC.
Megtévesztette a közösségimédia-óriás a befektetőit a felhasználói aktivitással kapcsolatos adataival. A 2016-ban induló ügyben idén szeptemberben történt lényegi előrelépés:
a Twitter beleegyezett, hogy a csoportos keresetnek engedve fizet, méghozzá 809,5 millió dollárt.
A hatalmas pénzmennyiség megfizetése ellenére a vállalat azonban továbbra is tagadja, hogy bűnös lenne. A kifizetés jelentősen csökkentette a közösségi platform bevételeit, így a negyedévet 537 millió dolláros – kb. 169 milliárd forintos – veszteséggel zárta.
Az egyszeri, nagyösszegű kifizetés ellenére azonban a Twitter részvényei 3 százalékkal emelkedtek, miután az Apple új biztonsági funkciója nem csökkentette jelentősen a bevételeit.
A Facebookra és a Snapre rendkívül negatív kihatással lévő, idén áprilisban megjelent Apple-funkció ugyanis elzárja az eddig szabadon áramló adathalmaz-csapot a platformok elől, ezzel csökkentve a hirdetési hatékonyságot. Ennek ellenére a Twitter bevételei 37 százalékkal nőttek az utolsó negyedévében, erre reagált pozitívan a tőzsde.
Hasonló okokból, de ellentétes oldalról zuhant meg a Snapchatet tulajdonló Snap: 25 százalékot estek a vállalat részvényei. A Twitter azonban kevésbé támaszkodik az adatalapú célzott hirdetésekre,
inkább a konkrét felhasználói aktivitást használják: a fogyasztók egy-egy téma követése után kapnak számukra releváns reklámokat.
Borítókép: Solen Feyissa / Wikimedia