A szlovák, cseh és lengyel liberalizáció után nemsokára Magyarországon is legálisan működhetnek külföldi, sportfogadást működtető weboldalak.
Magyarországon is legalizálják az EGT-országokban bejegyzett sportfogadási szolgáltatók működését, ami hatalmas növekedési lehetőséget jelent a hazai piacon. Eddig a magyar online forgalom még soha nem érte el a 35 százalékos arányt a teljes sportfogadási piacon, ez pedig szinte biztosan megváltozik.
Szlovákiában, Csehországban és Lengyelországban már évek óta legálisan működnek az EGT-országokban bejegyzett sportfogadási szolgáltatók. Ez a lépés visszaszorította az illegális szerencsejátékot a többi visegrádi országban. Az online sportfogadás aránya mindhárom országban 80 százalék feletti. A lakosságarányos sportfogadásra költött összeg is háromszor-négyszer magasabb a magyarországi számoknál.
A magyarországi online sportfogadási piac – az illegális szolgáltatók bevételeivel együtt – tíz éve még 13 millió eurós bevételt könyvelt el. Azóta ez az összeg 300 millió euróra nőtt. Ez hatalmas növekedés, de az egy főre jutó forgalom (107 euró) még mindig jelentősen elmarad Szlovákiától (311 euró), Csehországtól (474 euró) és Lengyelországtól is (323 euró).
„A magyar online sportfogadási piac ezekhez a kulturálisan közeli országokhoz képest még mindig hatalmas potenciállal rendelkezik mind a bővülés, mind a szektor kifehérítése szempontjából. Izgalmas idők várnak a szerencsejáték-szolgáltatókra és a játékosokra egyaránt!” – írja Bognár Dániel, Deloitte Magyarország igazgatója a Forbes.hu-nak eljuttatott közleményében.
A piac liberalizációjának eredményeképpen a magyar online fogadások aránya szinte biztosan növekedni fog a hagyományos fogadásokkal szemben, de hogy ki lesz az, aki ezeket a bevételeket realizálhatja, az egyelőre rejtély – írja a Deloitte.