A Molhoz hasonlóan a győri Graboplast is belevág a fertőtlenítők gyártásába.
Folyékony fertőtlenítőszer gyártása kezdődik a napokban a győri Graboplastban, írja a cég sajtóközleményében. A saját kutatás-fejlesztés eredményeként kifejlesztett kéz- és tárgyfertőtlenítőből napi 50-80 ezer különböző kiszerelésben forgalomba kerülő termék gyártását tervezi a győri vállalat.
A Graboplast a fertőtlenítőszert gél formájában gyártja majd, de nem ez az első termékük, ami segíthet a járvány elleni védekezésben, előrukkoltak önfertőtlenítő padló- és falburkolattal és vízhatlan tulajdonságú matraclepedők ötletével is, amiről a kormány által felállított operatív törzset is tájékoztatták.
A sajtóközlemény nem tért ki arra, hogy pontosan mikor kerül forgalomba az új termék. A Graboplast nem az egyetlen hazai cég, ami belevágott a fertőtlenítőbizniszbe, április elején a Mol jelentette be, hogy a hónap közepétől kereskedelmi forgalomba kerül saját fejlesztésű kézfertőtlenítője.
A 115 éves Graboplast Közép-Európa vezető speciális padlógyártó vállalata. A cég Veres Tibor, a hatodik leggazdagabb magyar többségi tulajdonában áll, akinek vagyonát 194 milliárd forintra becsültük tavaly. A vállalat a lakossági padlók előállítása mellett olyan saját fejlesztésű speciális padlóburkolatokra koncentrál, mint a közületi-, sport- és a járműipari padlók. A győri székhelyű vállalat 2019-ben 18,1 milliárd forintos árbevételt ért el. A magyar tulajdonban lévő vállalatcsoport három telephelyen (Győr, Kecskemét, Tatabánya) rendelkezik gyárakkal, és bevételeinek több mint 90 százaléka származik az exportpiacokról.