Hamarabb véget érhet.
Korábban érnek be a későbbre időzített termékek is, ezért az extrém hőhullám miatt rövidebb lesz az idei dinnyeszezon, írja a Magyar Nemzetre hivatkozva az MTI. A hőség miatt kevesebb dinnye is terem, olyan példáról is tudni, ahol hektáronként 20 tonna a hozambeli különbség az előző évekhez képest. A FruitVeb beszámolója szerint hiánytól nem kell tartani, és valószínűleg exportra is jut a magyar dinnyéből.
A csökkenő mennyiség miatt viszont a jelenleginél már nem lesz olcsóbb a dinnye sőt, drágulás várható a későbbiekben.
A legfőbb dinnyetermelő megyének számító Békésben kilónként 80-100 forint volt a magvas, és 115-120 forint között van a magszegény dinnye termelői ára.
Szárazság, erdőtüzek, vízhiány, drága olívaolaj
Európában nemcsak a mezőgazdaságot érinti rosszul a klímaváltozással járó forróság és szárazság. Több helyen erdőtüzekkel küzdenek a kontinensen. Mindeközben egyre fogy az elérhető víz, aminek ráadásul a minősége is egyre rosszabb. Olyannyira, hogy ez 2019-ben világszerte félmillió gyermek életét követelte.
Korábban arról is írtunk, hogy a nagy hőség és szárazság más országokban is rossz hatással van a termésre. Észak-Olaszországban olívabogyóból, a rizottóhoz használt rizsből és a paradicsomból fog kevesebb teremni idén a régen látott szárazság miatt, ami sok termék árában nálunk is megmutatkozhat.