„Nagyon különböző helyzetben élek és dolgozok, de mégis azok a leckék vezetnek a mindennapjaimban, amiket ő tanított nekem azzal, ahogy élt” – emlékszik Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója tavaly elhunyt édesapjára egy nyáron publikált Linkedin-posztban.
B. N. Yugandhar India függetlenné válásakor tíz éves volt. Az 1990-es években Narasimha Rao miniszterelnök hivatali ideje alatta miniszterelnöki hivatalban szolgált. Az IAS (Indian Administrative Service) közszolgájaként a marginalizált csoportok életminőségének javításán dolgozott.
Ezek voltak a legfontosabb értékei, amik fia alapelveit is meghatározták egy életre:
Hivatástudat
„Egész életében megrendíthetetlen szenvedéllyel és elkötelezettséggel dolgozott. A vidéki foglalkoztatási programok, az önsegítő csoportok létrehozása és a fogyatékkal élők segítése neki nem munka, hanem az élete célja volt.”
Hosszútávú gondolkodás
Yugandhar élete során sokszor emlegette, hogy szerinte egy ember valódi hatását csak akkor lehet jól megítélni, ha már elhagyta a jelenlegi megbízását. „Elege volt azokból, akik anélkül akartak teljes rendszereket szétverni, hogy előbb megértették volna, mit kell változtatni rajtuk, és valódi elképzelésük lett volna arról, hogy mit szeretnének valójában létrehozni.”
Életen át tartó kíváncsiság
„A legfontosabb lecke tőle az volt, hogy egész életünkben meg kell őriznünk a nyitott személetünket és a kíváncsiságunkat. Azt mondta, hogy ha van egy dolog, amit a történelem tanított nekünk, akkor az az, hogy dogmák vak követése mindig problémákat okoz.”
Borítókép: Satya Nadella, a Microsoft CEO-ja. // Forrás: Twitter