Tőke nélkül szinte lehetetlen üzleti sikereket elérni, az induláshoz pedig egy tapasztalt partner is jól jön. A TLF Capital angyalbefektetőként az anyagi háttérnél jóval többet ad a befektetésre kiválasztott cégeknek: tudást, mentorálást és személyes elkötelezettséget. Egy partnerség, ahol a termék vagy szolgáltatás közös ügy lesz.
Egy jó üzleti ötlethez ma Magyarországon sok lehetőség van befektetőt találni. Ha nincs tőkeerős ismerőse az embernek, megkeresheti az ezzel foglalkozó, mármár nagyüzemben működő cégek egyikét is. Ha viszont egyszerre szeretne közvetlen hangulatú, napi szintű odafigyelést és személyre szabott segítséget biztosító, de közben tőkeerős, a legnagyobb multikhoz hasonló felkészültségű, naprakész szakmai tudású partnert találni, akkor leginkább a TLF Capital jöhet szóba.
ÉRTÉKES TUDÁS, TUDATOS ÉRTÉKTEREMTÉS
A TLF, azaz a The Langár Family Capital valódi családi cég. Langár Bence alapító, vezérigazgató tehát a saját, illetve a család tőkéjének befektetéséről dönt, szakmai alapokon. „Én tudatosan erre készültem, mindig is ez volt a távlati célom, hogy befektetőként vihessek sikerre olyan cégeket, amelyek valódi értéket teremtenek – mondja az cégvezető. – Ez alapján állítottuk édesapámmal közösen össze a több országban folytatott tanulmányaimat, illetve választottam már a munkahelyeimet. Ezt a nagyon sokrétű, a legnagyobb multiknál vagy éppen a tulajdonképpen startupként sikeressé vált Café Freinél szerzett tapasztalatot tudom most kamatoztatni.”
A felhalmozott tudás pedig megfizethetetlen. „Mi abban hiszünk, hogy a startupok piacát, a befektetéseknek ezt a szegmensét a smart money fogja mozgatni. Azt gondolom, egy egységnyi tudás többet ér, mint egy egységnyi tőke – jelenti ki Langár Bence. – Mi inkább szakmai, mintsem pénzügyi befektetőként tekintünk magunkra. Persze szeretnénk hozamot realizálni, de ha fantáziát látunk egy projektben, akkor igyekszünk megtalálni a további pontokat, ahol segíthetünk, legyen az tudás vagy kapcsolatrendszer.”
A TLF a szolgáltatások, az élelmiszeripar és az egészségügy területén keres befektetési lehetőségeket. Az elsőben Langár Bence saját, illetve édesapja (Langár Tamás, a Café Frei társalapítója, harminc éves élelmiszeripari vállalkozói múlttal) tapasztalataira és kapcsolatrendszerére alapoznak, az egészségügy területén pedig kiterjedt, főorvosokat, gyógyszerészeket és vegyészeket is felsorakoztató szakembergárdára építenek.
A TLF első befektetései között volt egy könyvelő és egy üzleti tanácsadó cég is, ők is segítenek a napi ügyek és a hosszú távú tervek kialakításában. „Az újonnan induló cégek esetében nekem szinte mindig az első kérdéseim között van, hogy milyen stratégia mentén és hol látják magukat három-öt év múlva a vállalkozások. Nem gyorsan kifutó trendekre alapozott cégekbe szeretnénk befektetni” – szögezi le Langár Bence. A cég további érdekeltségei sem ilyenek. A várhatóan jövő év elején piacra lépő Beauté Éternelle egy magyarországi bányában megtalálható, de legközelebb Észak-Amerikában elérhető alapanyagra felépülő kozmetikai termékportfóliójával már most egy hosszabb távú egészségügyi szolgáltatási koncepció részeként kezdi majd meg működését. Az OncoVR pedig egy nonprofit cég, ahol daganatos gyermekeknek terveznek virtuális valóságban játszható játékokat. Nekik a TLF nem tőkével, hanem kapcsolatépítéssel és üzleti tanácsadással segít céljaik elérésében. (X)