A koronavírus-járvány okozta globális kihívás ellenére a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér cargo forgalma zavartalan, sőt: folyamatosan fejlődik. A légiáru szállítás gyorsaságából és hatékonyságából adódóan kulcsszerepet játszik a járvány elleni küzdelemben: a „normál” légi szállítmányok mellett a koronavírus-járvány kezeléséhez szükséges orvosi eszközök, gyógyszerek is – mint például a favipiravir vagy a -20°C-on szállított, tesztelésre behozott vakcinák – a BUD Cargo Citybe érkeznek. Mára már szinte biztos, hogy a vakcinaszállításra is a légiközlekedés jelenti majd a megoldást – a budapesti repülőtéren ehhez minden feltétel adott.
Az új, 32 600 négyzetméteren elterülő BUD Cargo City tökéletes stratégiai pontja a vírus elleni harcnak: az épületben 15-25 °C-os, 2-8 °C-os tárolókat és -15-25 °C-os helyiségeket alakítottak ki, amelyek több tucat raklapnyi árut képesek befogadni. Ebben a hatalmas mennyiségben az általános gyógyszeripari szállítmányok is benne vannak, így különösen fontos a felek közötti koordinált munka és folyamatos kommunikáció.
A Cargo City hatékonyságának egyik kulcsa a kedvező elrendezés: a földi kiszolgálók fizikailag minden eddiginél közelebb kerültek az ügyfelekhez, a létesítmény pedig közútról is könnyen megközelíthető – ez jelentős mértékben felgyorsítja a napi munkát, így a vakcina szállítás logisztikáját is. A Budapest Airporton keresztül történő vakcinaszállítást a három piacvezető globális szolgáltató is segíti: A DHL Express, a FedEx és a UPS napi járatokkal, kiterjedt hálózattal, és – ami a gyógyszeripari termékek szállítása során különösen fontos – szabályozott hőmérsékletű logisztikával is támogatja a folyamatot.
A légiárukezelő komplexumot idén januárban, a lehető legjobbkor helyezte forgalomba a Budapest Airport: a BUD Cargo City gyorsan a budapesti légiszállítás, és egyúttal a térség légikapujává vált, és ma a koronavírus-járvány elleni küzdelem egyik bástyájaként üzemel.