Az idő nem mindig egyenlő a produktivitással sőt, kevesebb munkával gyakran jobb eredményeket érhetünk el.
Ha a karantén valamire rávilágított az az, hogy mennyi órát pazarolunk el feleslegesen az irodában. Az amerikai Forbes összeszedett 5 kérdést, amik megválaszolásával te magad is átláthatod, mennyire vagy képes a valódi munkára.
1. Az időm nagy része többnyire pepecselés, vagy effektív munka?
Kétféle munka létezik: amikor intézgetem a kisebb-nagyobb teendőimet, és amikor haladok is.
Az első típus tartja életben az üzletet, ezek nélkül nem működne a cég. Ilyen munkák az ügyfelek igényeinek kielégítése, a hátterezés, a könyvelés, vagy az e-mailezés.
Ezek valóban fontos feladatok, de nem olyan jellegű tevékenységek, amik hosszú távon előremozdítják a munkát.
Tudj különbséget tenni aközött, hogy mi az, ami a jelenlegi helyzetet előrelendíti, és mi az, ami a hosszú távú eredményeket okozza. Áldozz több időt azokra a feladatokra, amik valóban előresegítik a haladást.
2. Hogyan tudnám a mellékes munkákat átszervezni?
Most, hogy már különbséget tudsz tenni a munkatípusok között, a következő lépés az, hogy ezeket hogyan és kinek tudod átadni és átcsoportosítani. Könyvelők, asszisztensek, szakemberek segíthetnek abban, hogy ezeket a számodra mellékes feladatokat helyetted elvégezzék profi módon.
3. Ha csak két órát tudnék dolgozni, mi az, amit mindenképp el kellene végeznem?
Fontos, hogy ezt átgondold, mert ez világít rá, mik a valódi prioritásaid. Ha nyolc órákat dolgozol, időd nagy részét a töltelékmunka veszi el: mellékes feladatok elvégzése, szünetek vagy kreált teendők. Ezek miatt aztán nem tudsz igazán fókuszálni a legfontosabb tennivalókra.
Kezd azzal, hogy meghatározod az öt legfontosabb napi elvégzendő feladatot. Ha valami nem fér fel a listára, jó eséllyel kevésbé fontos.
4. Ha csak két órát tudnék dolgozni a héten, mi lenne az, amit mindenképp el kellene végeznem?
Ez már egy kicsit nehezebb kérdés, de a válasszal megtudhatod, mik azok az alapvető dolgok, amik a vállalkozásodat működtetik és mi az, amiből a legtöbb pénzed származik. Gondold át, hogy mik azok, amiktől a céged nemcsak működik, de sikeressé is válik.
5. Tettem ma valamit azért, hogy nyomot hagyjak a világban?
Fontos, hogy a nagy képet is nézzük. A hosszú távú célok azok, amikért nap, mint nap tudatosan dolgozunk. Az örökséged az, amit a munkáddal felépítettél. Erről fognak rád emlékezni, és a végén ez számít csak igazán.