A bizakodás a jövőbeli befektetések gátjává válhat, így a Bank of America eladási jelzés adott ki!
Mi történt? 2020 júniusa óta nem nőtt akkorát a globális befektetői optimizmus, mint októberben – derült ki a Bank of America (BofA) alapkezelők körében végzett felméréséből.
A készpénzszinteken, a részvényallokáción és a gazdasági növekedési várakozásokon alapuló hangulatmérésünk 3,8-ról 5,6 pontra nőtt, ami a legnagyobb havi emelkedés június 20 óta.”
A bizakodás miatt a befektetők újra a részvények felé fordultak, a portfóliók készpénzszintjei meredeken visszaestek, így a bank eladási jelzést adott ki.
Részletesen. Az alapkezelők által menedzselt eszközállományon belül a készpénz aránya a szeptemberi 4,2 százalékról 3,9 százalékra, a kötvényekké pedig 15 százalékra csökkent, míg a részvények állománya 31 százalékra nőtt.
A közelgő amerikai választások 3 területre lesznek hatással a befektetők számításai szerint:
- a kereskedelempolitikára (47 százalék)
- a geopolitika (15 százalék)
- az adózásra (11 százalék).
Minek köszönhető mindez? Az amerikai kamatcsökkentésnek és a gazdaság puha leszállására vonatkozó várakozások feléledésének, valamint a kínai gazdaságösztönző ígéreteknek köszönhetően.
Mi lehet az eladási jelzés következménye? Az elmúlt 14 évben 11 korábbi „eladási” jelzés volt, amelyeket követően a globális részvények hozama –2,5 százalék volt az azt követő 1 hónapban és -0,8 százalék az azt követő három hónapban.
2007 májusában például a jelzést követően az amerikai S&P 500 részvényindex árfolyama két éven belül lényegében lefeleződött.