Július elején akadt egy horgász hálójába az emberre is veszélyes hüllő, mely most véglegesen új helyre került.
Mi történt? A Veresegyházi Medveotthonba szállították át azt az aligátorteknőst, melyet egy hónapja fogtak ki Balatonszárszónál. A 20 centi hosszú állatot a horgász a kőröshegyi Teknős Parkban adta le, de mivel ott már teltház volt, az állatot átszállították Veresegyházára, ahol már nyolc fajtársa él.
Mennyire veszélyes? Az aligátorteknős Észak-Amerikából származik, általában felelőtlen akvaristáktól kerülnek ki a természetbe, ahol hatalmas károkat okoznak. Az aligátorteknős gyors és agresszív, legálisan csak állatkertekben tartható. Viszonylag gyakran kerül ki a természetbe, ugyanis agresszivitása miatt az illegális tartóiknak is terhessé válnak.
Magyarországon természetes ellensége nincs, hatalmas pusztítást képesek rendezni az őshonos hüllők között, és a kifejlett aligátorteknős az emberre is simán rátámad. A csőrös pofájával és a nagy karmaival fájdalmas sebeket képes ejteni.
Mit kell tenni? Amennyiben szabadon engedett aligátorteknőst találunk, úgy járunk el a legjobban, ha értesítjük a megtalálás helye szerinti Nemzeti Park Igazgatóságot, aminek területileg illetékes természetvédelmi őre szakszerűen befogja az egyedet.