Vitray Tamás „albérlet” helyett YouTube-csatornát indít, Gere Andrea édesapjától átvett borászatát modernizálja, Küllői Péter szünetet tart. Fontos gondolatok a júliusi Forbes magazin megjelenését ünneplő Kilövés eseményünkről.
Albérletből saját csatorna: családjával indít új műsort Vitray Tamás
A júliusi Forbes magazin címlapsztorijában Vitray Tamás mesél legendás karrierjéről – a Forbes Kilövésen viszont már a jövőbe tekintve részletezte új terveit.
„Csináltam egy filmet, ami már nem illik az én koromban” – mondja nevetve Galambos Márton főszerkesztőnek és a közönségnek. Az őshazájaként emlegetett Magyar Televízió „kiírta a könyveiből”, mondja, így friss, Magda című riportfilmje végül Friderikusz Sándor YouTube-csatornáján debütált, miután utóbbi megneszelte, hogy a filmnek nincs még meg a helye.
Az egyórás film szép sikerrel futott, a videómegosztó portálon több mint kétszázötvenezerszer nézték. Fiai azonban nem értették, miért nem (akkor még nem létező) saját platformján mutatta be a filmet.
„Amikor hazamentem, azt gondoltam, ünnepelni fognak a gyerekeim. Ehelyett azt mondták: miért kell neked albérletbe járnod?”
Innen már csak egy lépés volt az önálló családi produkció ötlete, a Vitrayék. A csatornára készülő, a Csak ülök és mesélek formátumát felújító Csak ülök… (csakazértis!) című műsor előkészületi fázisban van, a tervek szerint szeptemberben debütál.
A kilencvenéves Vitray fiaival és unokájával indítja az új műsort. Ami már csak azért is érdekes, mert fiai gyerekkorukban ellenségként tekintettek a televíziózásra. „Utáltak nem otthon látni” – meséli Vitray. Nagyobbik fiát idegesítette, hogy az utcán bámulják édesapját és kérdéseket tesznek fel neki, a kisebbik pedig rendre elkérte a jegyét, ha moziba mentek, hogy előre mehessen. „Pechére aztán operatőr-rendező szakon végzett” – nevet, így egyértelmű volt, hogy ő fogja felvenni a műsorokat. Az állatorvosból informatikussá váló fia szintén segít a podcastgyártásban, ahogy gimnazista unokája, Jancsi is, így áll fel a négyfős alapcsapat.
Vitrayék a nézőktől is várnak témajavaslatokat, részletek a beharangozó videók leírásában.
Gere Andrea: A pénz eszköz, nem cél
A Forbes Kilövés színpadán Gere Andrea, a magazin júniusi címlaposa is beszélt Galambos Mártonnal kedvenc borairól, valamint új, nevét viselő kozmetikai márkájáról is. Az üzletember a mindennapi életében a pincészet, a szálloda és a kozmetikumok között zsonglőrködik férjével, és valamennyire még az édesapjával is – az viszont nem kérdés, melyik ezek közül a legfontosabb.
„A kozmetikai márkámmal több időt szeretnék tölteni, de számomra mindig a bor lesz a piramis csúcsa. Ez az alfa és omega, engem ez hozott haza külföldről. Ha ott szükség van rám, akkor minden más megy a háttérbe” – mondja Gere. Jelenleg is „boros dolgokkal” vannak elfoglalva, hiszen a generációváltás komoly feladat. „Szeretném, ha a szüleim több időt tölthetnének pihenéssel és a barátaikkal, mert tényleg végigdolgozták az életüket. Erre fektetek most nagy hangsúlyt” – meséli.
A cél, hogy édesapja tudását integrálják a vállalatba, hogy azok már automatizmusként működjenek. Másfél évet adott a folyamatnak, komoly cégstruktúra-átalakításba is kezdtek. Sok minden személyes, megérzésalapú döntés volt eddig, pedig ha valamit tanított az elmúlt három év Gerének, hogy „tudatosságra van szükség”. A legnagyobb nehézség számára az volt, hogy levetkőzzék azt a hozzáállást, hogy „ha apa mondta, akkor biztosan így jó”.
„Édesapám a példaképem. Nehezen nyúlok hozzá azokhoz a rendszerekhez, amit felépített.”
A színpadon eredményekről is beszél: tavaly kilenc-tízmilliárd forintos árbevétellel zártak, de hozzáteszi, hogy szeret számokkal dobálózni. „Azt hiszem, apukám meg sem tudta mondani az árbevételt – viccelődik. – Ő mindig azt mondta, a pénz eszköz, nem cél. Én is így nevelkedtem. Arra használjuk, hogy fejlődjünk. Hogy büszkén tudjunk odaállni a borok mögé, amire a nevünk van írva.”
Küllői Péter: Én már nem kellettem
Küllői Péter a kilencvenes évek közepén az egykori CA-IB nemzetközi befektetési bank magyarországi igazgatójaként, majd pedig a pénzintézet londoni központjának egyik vezetőjeként dolgozott. 2000-ben költözött vissza Magyarországra, ahol a Bátor Tábor Alapítvány kuratóriumának elnöke lett. A szakember májusban, huszonkét év után mondott le pozíciójáról – a Forbes júniusi lapszámában és a Kilövésen is mesélt arról, miért.
„Az elengedés nagyon fontos része az életemnek, amit meg kellett tanulnom” – mondja Küllői G. Tóth Ilda főmunkatársnak, a Forbes vezető szerkesztőjének.
„Egy vezető akkor sikeres, ha olyan csapatot épít, amibe ő már nem kell. És a Bátor Táborban azt láttam, hogy én már nem kellek. Aminek nagyon örültem”
– mondja.
Küllői szerint az élet egy szolgálat, és ezt lehet különböző módokon tenni. Ő is választott egy ügyet, aminek szolgálatával jól érezte magát, de most két–három év szünetet szeretne tartani. „Sok mindent elengedtem, nem csak a Bátor Tábort – mondja. – Próbáltam mindent megadni, mindent megoldani. De el kell dönteni, mi az az öt-hat dolog, ami fontos az életemben, és arra kell fókuszálni.”