A szolnoki kórházban számos fontos terület ellátása hónapok óta akadozik, mivel nincs elég orvos vagy ápoló.
November elsejétől megszűnik a gyermek csecsemő és gyermekkardiológiai ellátás is a szolnoki Hetényi Géza Kórházban – írja Kunetz Zsombor oxiológus szakorvos és egészségügyi elemző, a Röntgen blog szerzője mai Facebook-bejegyzésében. Az erről szóló határozat a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) honlapján jelent meg.
Kunetz azt írja, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei kórházban folyamatosak a leállások. Július elsejével például megszűnt a csecsemő- és gyermekgyógyászati intenzív ellátás (ezzel az összes olyan ellátás is, ami gyermek intenzív osztályos hátteret igényel, mint például a sebészet, vagy a gyermek baleseti sebészeti műtétek egy része).
Májustól kezdődően pedig az ügyeletek egy részében nem tudják biztosítani az ellátás számos beteg számára, köztük megszűnt
- a stroke,
- a neurológiai,
- a szülészeti,
- a PIC (tehát koraszülött-ellátás – a szerk.),
- az arc- állcsontsebészeti ellátás is.
A probléma hátterében Kunetz azt mondja, hogy a humánerőforrás hiánya áll. Hozzáteszi: mivel a a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház egy megyei ellátó intézmény, a kórháznak a megye teljes ellátását kellene biztosítania. Ehhez képest kulcsfontosságú területek hónapok óta nem működnek,
a szünetelés határozatlan időre szól.
A csatolt dokumentumok alapján a Jász-Nagykun-Szolnok megyei betegek ellátására többek között fővárosi, kecskeméti, miskolci és debreceni kórházakat kötelezik. Ez egyes esetekben akár 150 kilométeres utat jelent.
Borítókép: MTI / Bugányi János