A Berkshire Hathaway akkor ugrott rá az Activision Blizzard részvényeire, miután a játékkészítő papírjainak értéke zuhanni kezdett az állítólagos szexista körülmények miatt. A kaliforniai hatóságok szerint az Activisionnél a női munkavállalók rendszerszintűen kaptak kevesebb fizetést a férfiaknál. Nem sokkal később a Microsoft majdnem 70 milliárd dollárért vette meg a céget.
Tavaly komoly esésben voltak az Activision Blizzard részvényei, miután a céget szexista vállalati körülményekkel kezdték vádolni. A más játékok mellett a Call of Dutyt és a Warcaftot is fejlesztő cég részvényeinek ára 56,4 dollárig zuhant.
Aztán jött idén január közepén a Microsoft, amely 95 dollár per részvény áron vételi ajánlatot tett a cégre. A tőzsde bizakodva reagált, 25 százalékkal, 82 dollár fölé emelve az Activision-részvények értékét. Ezzel a Microsoft és az Activision a videójáték-ipar valaha volt legnagyobb üzletét hozta össze.
De előbb jött Warren Buffett
Warren Buffett tavaly a negyedik negyedévben – tehát a Microsoft bejelentése előtt – 14,66 millió Activision-részvényt vásárolt. Ezek értéke ma 975 millió dollár az NBC szerint. Ha a felvásárlás befejeződik, a Microsoft által a részvényenként kifizetett 95 dollár miatt 1,4 milliárdra kúszhat fel a Buffet által birtokolt részvények értéke.
Borítókép: A Warren Buffet egy korábbi eseményen Fotó: Fortune Live Media