Egy új energiavilág kapujában állunk: a fosszilis energiahordozók szerepét fokozatosan átveszi a zöld elektromos áram. Az átalakulás most zajlik: benzines és dízel autók helyett egyre több lesz az elektromos, sok család és vállalkozás napelemes rendszer telepítésével csökkentené a kiadásait, így a villamos hálózatok fejlesztésére is szükség van. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy ügyfelei partnere legyen ebben a forradalmi átalakulásban, amely alapvetően határozza majd meg, hogyan éljük a mindennapjainkat.
A magyarok szerint a fenntartható jövő a gyerekről szól: a felnőttek mai döntésein múlik, milyen világban élnek majd – ez derül ki az E.ON Hungária Csoport novemberi országos, reprezentatív, fenntarthatósági kutatásából. A felmérésben a válaszadók 90 százaléka mondta azt, hogy ha most nem teszünk a környezetünkért, akkor súlyos problémákat hagyunk a következő generációkra. Ugyanakkor a magyarok bizakodóak a jövőt illetően: a megkérdezettek 82 százaléka szerint, ha most cselekszünk, még elkerülhető a klímakatasztrófa.
A fenntartható, zöldebb jövő egyik alapja az energiaipar, hiszen a fosszilis energiahordozók szerepét át fogja venni a tisztán termelt elektromos áram, amely a széndioxid-kibocsátás visszafogásának egyik leghatékonyabb eszköze. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy ügyfelei partnere legyen ebben a forradalmi átalakulásban.
Azért, hogy zöldebbé tegye az otthonok, cégek és városok mindennapjait, az E.ON előremutató energetikai megoldásokat kínál ügyfeleinek. Az E.ON e-töltő hálózata folyamatosan bővül, az elektromos autót használók a cég saját mobilalkalmazásában követhetik nyomon a feltöltést és fizethetnek kényelmesen a szolgáltatásért. Vállalkozások számára érhető el az e-flotta szolgáltatás, amelynek keretében fix havidíjért választhatnak a saját igényeiknek megfelelő elektromos autót. Az energiacég segít abban is, hogy a meglévő energetikai rendszereket felülvizsgálja és korszerűsíti. Mindezen szolgáltatások két célt szolgálnak: a költséghatékonyság mellett lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy fenntartható, okos, zöld megoldásokkal maguk is tegyenek a jövőért.
A vállalatcsoport emellett a villamos hálózatát is folyamatosan fejleszti, hogy képes legyen kiszolgálni a költséghatékony és fenntartható napelemes rendszereket telepíteni tervező családok és vállalkozások igényeit. A Danube InGrid program keretében például 50 milliárd forintból újul meg a Nyugat-Dunántúl villamos hálózata 2025-ig. Az IElectrix program keretében idén csaknem 2 milliárd forintért a Tolna megyei Dúzson és Zánkán két mobil energiatárolót telepítettek, hogy még több megújuló energiaforrást kapcsolhassanak a hálózatra a környéken.
Az E.ON hisz az összefogás erejében, és abban, hogy közösen mérsékelhetjük az éghajlatváltozás negatív hatásait. A vállalatcsoport 2030-ig felére csökkenti károsanyag-kibocsátását, 2050-re pedig teljesen karbonsemlegessé válik. Nemrég indult kihívását, a Föld bajnokait is azzal a szándékkal hívta életre, hogy segítsen a fenntartható gondolkodást egyre inkább a mindennapok részévé tenni.(X)