Több mint 15 éve segíti ügyfeleit a Magyar Takarékszövetkezeti Bank partnereként, a Magyar Részvénykereskedelmi Zrt., hogy a befektetett pénzükből minél magasabb profitszázalékot tudjanak kihozni. A magyarok befektetési hajlandóságáról, online befektetési lehetőségekről, kockázatvállalásról és a pandémia hatásairól beszélgettünk Angyal Krisztiánnal, a Magyar Részvénykereskedelmi Zrt. okleveles közgazdász végzettségű kiemelt ügyfél menedzserével.
„Mi 2005 óta vagyunk jelen a piacon, megéltünk már több válságot. A koronavírus okozta változások és akadályok ellenére is ugyanolyan stabilitással tudtuk folytatni a működésünket, mint előtte” – kezdi az amerikai piacokon edződött szakember. „Az online tőzsdei kereskedéshez elegendő egy laptop vagy egyéb okos eszköz, ahol van internethozzáférés. Hacsak nem bízzuk magunkat teljesen robottechnológiára, akár a nap 24 órája is kevés lehet ahhoz, hogy a piaci aktualitásokat és az adott eszközre vonatkozó információkat megszerezzük, mielőtt döntünk. A mi piaci előnyünk a szakmai tudásban, tapasztalatban és személyességben rejlik. Meggyőződésem, hogy egy személyi bróker mindig eredményesebben tudja segíteni a befektetőket” – mondja Angyal Krisztián, aki kitanulta a kereskedés csínját-bínját, most ezt fordítja ügyfelei javára.
A Magyar Részvénykereskedelmi Zrt. 11 üzletkötővel teljesít szolgálatot kereskedési időn túlmenően is, hiszen a befektetők portfóliói az ázsiai piactól az amerikaiig minden időzónában jelen lehetnek. „Ezt csak úgy tudjuk megvalósítani, hogy limitáljuk az egy brókerhez tartozó ügyfelek számát, így minden befektetőnk prémium szolgáltatásban részesül” – fogalmaz a szakértő.
SZEMÉLYES KAPCSOLAT, EGYÉNI KOCKÁZATVÁLLALÁS
A brókerenkénti kevés ügyfél nem jelent kevés befektetést, a Magyar Részvénykereskedelmi Zrt. ügyfelei átlagosan százmillió forintos befektetéseket bíznak a szakemberekre, a kliensek kockázatvállalási kedve pedig igencsak különböző lehet. „Az ügyfeleim között egyaránt megtalálhatók a nagyobb kockázati étvágyú, rövidebb idő alatt nagyobb profitot remélő befektetők, és olyanok is, akik a kevésbé kockázatos befektetési lehetőségekre nyitottak. Egy kockázatmentes eszköznél (pl. fix kamatozású állampapír) pontosan tudjuk előre, hogy mennyi kamatot fogunk kapni a befektetésünk után, míg egy kockázatosabb eszköz esetén nem tudjuk pontosan megmondani, hogy egy adott eszköz árfolyama hogyan fog alakulni a jövőben” – magyarázza Angyal. A két szélsőség között természetesen rengeteg átmenet létezik, ezért is fontos a befektető és bróker közötti személyes kapcsolat és a piacok, trendek, instrumentumok mély ismerete.
„Az amerikai indexek emelkedő trendben vannak és a befektetők egy része további emelkedésre, míg másik része piaci korrekcióra számít. A különböző segélyprogramok nagyobb likviditást biztosítottak a tőzsdei befektetéseknek, olyan szereplők által, akik korábban nem voltak meghatározók. Emiatt olyan mozgásokat látunk, amik felülírhatják az eddigi közgazdaságtani megközelítéseinket” – mondja. A Magyar Részvénykereskedelmi Zrt. segítségével világszerte elismert, nagy kapitalizációjú vállalatok érhetők el, amelyek nagy likviditással rendelkeznek. Ügyfeleik nagy számú, Európában és Amerikában köthető papír közül választhatják ki a nekik megfelelőt. (X)
www.mrkrt.hu
Angyal Krisztián