A várakozásoknak megfelelően elérhetővé váltak a Wizz Air Holdings Plc. részvényei a Budapesti Értéktőzsde alternatív platformján, a BÉTa Piacon.
A BÉTa Piac lehetőséget kínál európai nagyvállalatok értékpapírjaival történő kereskedésre forint alapon. Az ügyletről a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) értesítette a forbes.hu szerkesztőségét.
Váradi József légitársasága végezhette a csütörtöki tőzsdenyitást, és mától devizaátváltás nélkül, befektetési szolgáltatókon keresztül elérhetőek a magyar tőzsdén. Az elszámolás forintban, az OTP Bank árjegyzésével történik.
„A társaságunk növekedésében fontos szerepet töltött be a tőkepiaci finanszírozás. Ezért örömmel tölt el, hogy a magyar befektetők a Budapesti Értéktőzsdén keresztül elérhetik részvényeinket, és így részesedni tudnak a Wizz Air sikereiből”
– mondta Váradi József, a Wizz Air Holdings társalapítója és elnök-vezérigazgatója. Elmondta azt is, hogy a Wizz Air magyar tőzsdére lépését Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója és Wolf László, OTP Bank vezérigazgató-helyettese kezdeményezte, amit a Wizz Air örömmel fogadott.
„Ha megnézzük, milyen magasságokban és mélységekben járt ez a részvény az elmúlt nyolc hónap alapján még akár egzotikusnak is tekinthető” – folytatta Váradi. Ugyanakkor kiemelte, hogy a társaság folyamatosan invesztál a jövőjébe, a pandémia alatt 14 új bázist nyitottak és repülőgépeket vásároltak, így Váradi arra buzdította a részvényvásárlókat, hogy ezt a jövőképet is vegyék figyelembe a döntésüknél.
A Wizz Air Holdings részvényeit 2015 februárja óta a Londoni Értéktőzsdén is jegyzik, papírjaival továbbra is ott kereskedik, a BÉTa arról szól, hogy más tőzsdén jegyzett külföldi részvények és ETF-ek (tőzsdén kereskedett alapokkal, amelyeket elsősorban kisvállalkozók számára hoztak létre) kereskedését biztosítja forint alapon. A megjelenés azért jó a magyar befektetők számára, mert forintban és talán az eddiginél olcsóbban tudnak kereskedni a Wizz-részvényekkel.
Ahogy azt korábban mi is megírtuk,
a megjelenés időzítése valóban nem a legszerencsésebb.
A Wizz Air árfolyama annak ellenére történelmi csúcson van, hogy a gépeinek nagyjából négyötöde hetek óta a földön áll és karácsonyi csúcs után valószínűleg még hónapokig ez marad a helyzet. A piac viszont azt árazza, hogy a válság nagy nyertese lesz a cég, és gyorsan magához tér a légiforgalom Európában. Ha mégsem így alakul, az nem fog jót tenni a Wizz árfolyamának.
Borítókép: Végh Richárd, Váradi József és Wolf László a csütörtöki kereskedésindításnál. Forrás: BÉT