Az életbiztosítás egy speciális fajtája a nyugdíjbiztosítás. Erre a kamatadó-kedvezmény mellett 20%-os adójóváírás (maximum évi 130 ezer forint) jár. Mi történik, ha a rendszeres díjfizetés felett is van forrásunk megtakarítani?
Kevesen tudják, de a nyugdíjbiztosítás rugalmas megtakarításra ad lehetőséget. Így például, ha valaki váratlanul nagyobb összeghez jut (öröklés, bónusz, nyeremény, stb.), eseti befizetésre van lehetőség, aminek nagy előnye, hogy arra is jár a 20%-os adójóváírás.
Érdemes-e 100 ezer forint tartalékot bankban lekötni, ha tudjuk, hogy pár hónapon belül szükség lehet rá?
Mi történik, ha nyugdíjas lesz az, aki nyugdíjbiztosítással rendelkezik? Hogyan jut hozzá a megtakarításához?
Elérhetőek a piacon olyan termékek is, amelyek a nyugdíjszolgáltatás igénybevételével sem szűnnek meg, továbbvihető a megtakarítás.
Ha kockázati életbiztosításom van, az azt jelenti, hogy
Változott az ingatlanom értéke – jó-e, ha marad a régebben kötött biztosítás?
A biztosító minden évben az árszínvonal változásához igazítja a biztosítási összegeket és ezzel arányosan a biztosítás díját. Azonban ettől eltérő mértékben változhatnak biztosított értékei. Ezért érdemes évente ellenőrizni, hogy lakásbiztosításod fedezi-e az ingatlanban bekövetkezett változásokat vagy az újonnan vásárolt értékeket, és ha nem, kérd a lakásbiztosítási szerződés módosítását.
A regisztrált bűnesetek számát tekintve mely megyék a legbiztonságosabbak Magyarországon?
Mire nem lehet kiegészítő biztosítást kötni lakásbiztosítás esetén?
Nem csak az ingatlan értékében állhat be változás, hanem élethelyzetben vagy egyéb körülményekben is – érdemes a lakásbiztosítást ehhez igazítani, akár egy újabb kiegészítő biztosítás megkötésével.
A szomszéd kutyája átszökik és szétrágja a drága kerti bútort. A mosógép „szétveri” a fürdőszobát centrifugálás közben. … Ha valaki nagyon nyugodtan akar aludni, tud-e egyetlen szerződéssel mindent biztosítani, ami a lakással, vagyontárgyaival kapcsolatos?
Akik nem tudják pontosan meghatározni milyen kockázatokat éreznek veszélyesnek, jó lehetőséget jelenthetnek az összkockázati biztosítások. Itt azt határozza meg a biztosítótársaság, hogy milyen károkra nem terjed ki a fedezet. Bár ezek a típusú biztosítások valamelyest drágábbak, a biztosító által vállalt kockázatokhoz képest nagyon kedvező áron elérhetőek. Azoknak a ház vagy lakástulajdonosoknak érdemes ezt választani, akik maximális biztonságra vágynak.
Megtéríti-e az útkezelő, ha kőfelverődés miatt kár esett az autónkban?
Gyakran előfordul, hogy kőfelverődés miatt sérül a szélvédő. Ez először lehet, hogy csak egy kis sérülés, de könnyen továbbrepedhet vagy akár „szétrobbanhat” az egész szélvédő, aminek cseréje magas költség. Érdemes megjavíttatni erre szakosodott szervizben, és ha van casco biztosításunk, akkor a javítás költségeit az téríti. A casco egyben a legbiztosabb megoldás is ebben az esetben – a kár után nehéz megállapítani és bizonyítani, ki volt annak felelőse.
Melyek autómárkák a tolvajok kedvencei Magyarországon?
Parkoljunk térfigyelő kamera látókörében, ellenőrizzük, hogy az autó tényleg bezáródott-e a kulcs használatakor, minden, a jármű nyitására használható kulcs a mi birtokunkban legyen, ha egy kulcs elveszett, azonnal cseréltessünk zárat, nem elég a kulcsot pótolni. Ha közbiztonság tekintetében veszélyes zónába érkeztünk, használjunk inkább megfigyelt, fizetős parkolóházat, a kijutáshoz szükséges parkolójegyet ne hagyjuk a kocsiban. A jármű tulajdonát igazoló törzskönyvet soha ne hagyjuk az autóban.
Az autóm 7 évnél idősebb – érdemes rá cascót kötni?
Az idősebb autókra jellemzően már a casco is olcsóbb, a biztosítók figyelembe veszik az autók értékcsökkenését a díjszabásban. Sokan még így is drágának tartják, ezért nem is kötnek casco biztosítást, ha használt autót vásárolnak, vagy idősebb a gépjárművük. Pedig cascóból is több fajta van – idősebb kocsikra létezik már olcsóbb biztosítási konstrukció, amely kifejezetten az idősebb autók részére kínál szolgáltatásokat. Előfordul, hogy az autós így kevesebb térítést kap, de nem marad teljesen védelem nélkül.